Pesti Srácok

Jelentés készült arról, hogyan finanszírozza Brüsszel antidemokratikus módon a saját propagandáját

Jelentés készült arról, hogyan finanszírozza Brüsszel antidemokratikus módon a saját propagandáját

Thomas Fazi olasz újságíró egy podcastban kijelentette, az EU az elitista és bürokratikus jellegét súlyosbította azáltal, hogy mesterséges úton egy hamis civil társadalmat hozott létre. Az EU titokban milliárdokat áramoltat az úgynevezett nem kormányzati szervezetekbe. Ezek a „független” ngo-k azonban mindenek felett állnak. Brüsszel támogatja ezeket, ők a saját értékrendjük alapján formálják a közvéleményt és elnyomják az ellenvéleményeket. Ez színtiszta propaganda, amit az adófizetők pénzéből finanszíroznak.

How the EU Funds NGOs to Promote Itself (Hogyan finanszírozza az EU a civil szervezeteket önmaga népszerűsítésére) című hihetetlenül bombasztikus dokumentum, amelyet az olasz újságíró, Thomas Fazi készített.

Fazi leszögezi:

PestiSracok facebook image

Mindezek a projektek egyértelműen elfogultak politikailag, általában a liberális, progresszív ideológiák előmozdítására irányulnak, amelyeket az Európai Bizottság állítólag nagyra tart. De valójában még ennél is rosszabb a helyzet, azt lehet tapasztalni, hogy ezeknek a projekteknek a nagy része valójában magának az Európai Uniónak a népszerűsítését célozza.

A jelentés nemcsak a címében szereplő folyamatot mutatja be, hanem azt is, Brüsszel hogyan nyomja el a valódi civil társadalmat, és hogyan lobbizik, hogy a saját maga által már eleve kívánt politikát követelje.

Feltárja, hogy az EU miként hasznosítja a programokat az ngo-k és agytrösztök finanszírozására, amelyek közül sok kifejezetten igazodik a Bizottság mélyebb európai integrációról alkotott elképzeléséhez. Ez a propaganda alapvetően nem demokratikus.

Forrás: Mandiner

Kiemelt kép: Donald Tusk lengyel miniszterelnök (b) és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (Fotó: MTI/EPA/Olivier)

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!