Pesti Srácok

Köszönetet mondott Orbán Viktornak a szerb elnök

null

Aleksandar Vučić szerb elnök az Instagram-oldalán osztotta meg, hogy telefonon egyeztetett Orbán Viktor miniszterelnökkel. A beszélgetésre közvetlenül azelőtt került sor, hogy a magyar kormányfő találkozott volna Emmanuel Macron francia elnökkel.

A szerb államfő elmondta, hogy Orbán Viktorral a jelenlegi biztonsági kihívásokról cseréltek véleményt, és ismételten megerősítették elkötelezettségüket a béke mellett.

Vučić külön köszönetet mondott Magyarországnak az előző napi támogatásáért, amelyet Szerbia állami szuverenitásának védelmében és a külső nyomásgyakorlással szembeni fellépésben nyújtott.

A szerb elnök háláját fejezte ki Orbánnak a születésnapi jókívánságokért és az ajándékért is, kiemelve, hogy nagyra értékeli a Magyarországgal ápolt baráti és partnerségi kapcsolatot.

PestiSracok facebook image

Fotó: Facebook

Ajánljuk még