Pesti Srácok

Soros brüsszeli okoskodás: itt az EU újabb, Magyarországot támadó határozata

Soros brüsszeli okoskodás: itt az EU újabb, Magyarországot támadó határozata

Állásfoglalásban az Európai Parlament sürgeti a tagállamokat, hogy növeljék és gyorsítsák fel Ukrajna katonai és pénzügyi támogatását; továbbá felszólították az Európai Unió Tanácsát a csatlakozási tárgyalások megsürgetésére. A határozatban elítélték a magyar kormányt is, amiért szerintük a kabinet blokkolná az Oroszországgal szembeni szankciók meghosszabbítását – írja az Index.

Ukrajna további támogatásáról, EU-csatlakozásáról, valamint az orosz agresszió elítéléséről nyújtott be közös állásfoglalást az Európai Parlamentben a jobbközép Európai Néppárt (EPP), a szociáldemokrata S&D, a jobboldali-EU-szkeptikus Európai Konzervatívok és Reformisták (ECR), valamint a liberális Renew EU és az ökobaloldali Zöldek.

A dokumentumban szerepel, hogy az Európai Parlament többek között elítéli az orosz agressziót, szolidaritást vállal továbbra is Ukrajnával, illetve töretlen katonai és pénzügyi támogatást ígér, és erre kéri az Európai Bizottságot és a tagállamokat is.

PestiSracok facebook image

Az állásfoglalásban az EP-képviselők továbbra is kiállnak amellett, hogy egy béketárgyaláson Ukrajnának és Európának is részt kell vennie, és a béketárgyalások alapját Volodimir Zelenszkij béketervének kell adnia.

Az Európai Parlament oldalára feltöltött jegyzőkönyv szerint a 21 magyar képviselőből ketten, a DK-s Dobrev Klára és Molnár Csaba szavazta meg az állásfoglalást, míg a mi hazánkos Borvendég Zsuzsanna, valamint a Fidesz–KDNP jelenlévő tíz EP-képviselője elutasította azt. A Fidesz–KDNP delegációjából mindössze László András nem szavazott, viszont ő a nap egyik szavazásán sem volt jelen.

A Tisza Párt az állásfoglalásról egyáltalán nem is szavazott, pedig a párt képivselői jelen voltak az ülésen.

Forrás: Index/Mandiner Kiemelt kép: JOHN THYS / AFP
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!