Pesti Srácok

Zelenszkij elhatározta, hogy most már inkább külföldre küldené a katonáit a front helyett

Zelenszkij elhatározta, hogy most már inkább külföldre küldené a katonáit a front helyett

Ukrajna a szürrealitások hazája, ezért már meg sem lepődünk az ukrán elnök által kedden aláírt rendeleten, melynek értelmében háborús helyzetben idegen országba is küldhetik az ukrán fegyveres erők csapatait, nem csak a frontra. A kérdés már csak az, hogy hová vonulna az ukrán hadsereg?

Volodimir Zelenszkij elnök aláírta a 4255-IX. számú törvényt, amely lehetővé teszi az ukrán fegyveres erők egységeinek más országokba küldését – számolt be hétfőn az karpat.in.ua hírportál a Legfelső Tanács honlapján található közlésre hivatkozva. A törvény szövege szerint:

A rendelet és annak aláírása több kérdést is felvet. Első körben arra gondolhatnánk, hogy az "agresszió visszaszorítására" vonatkozó rész arra utal, hogy ezzel a törvénnyel engedélyeznék az ukrán csapatok Oroszország területén való bevetését. A baj csak az, hogy ezt eddig is megtették, ehhez nem volt szükség törvénymódosításra.

PestiSracok facebook image

Hol szeretnék tehát bevetni az ukrán hadsereget, ami nem Oroszország és nem Ukrajna? Egyáltalán, egy háborúban álló ország, amely a saját területén harcol miért, és kinek az érdekéből akarja külföldre küldeni a katonáit? Miért lenne Kijev érdeke az, hogy a frontvonal helyett egy másik állam területén vesse be a csapatait?

Nagyon érdekes következményekkel járhat az is, hogyha esetleg Ukrajna végleg megroppan, akkor egy kormány nélküli ország vezetés nélküli hadserege hol találna magának kényelmes helyet a világban, hogy élhessen "törvény adta jogával" a külföldi bevetésekre vonatkozóan?

Fotó: MTI/EPA/PAP/Rafal Guz

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!