Pesti Srácok

Ez demokrácia? Hol van a jogállamiság? Macron bizalmas embere tiltotta el az elnökválasztástól Marine Le Pent

Ez demokrácia? Hol van a jogállamiság? Macron bizalmas embere tiltotta el az elnökválasztástól Marine Le Pent

Szabadság, egyenlőség, testvériség. Gyönyörű jelszavak, csak éppen üresek, és persze az álszent liberálisoknál eleve csak azoknak szólnak, akik haverok, de nekik se sokáig, hiszen láttuk a franciáknál, hogy mire képes a jakobinus diktatúra, ahol egymást trancsírozták a szabad eszme boldog úttörői. Természetesen a rendkívül büszke franciák közben mindig demokráciából próbálnak kioktatni többek között bennünket, magyarokat, miközben olyan elképesztő történéseket láthatunk, mint legutóbb, amikor kiderült, hogy Macron embere vezeti vezeti azt a testületet, amely döntött Marine Le Pen sorsáról. Ez tehát a követendő példa? Ez a francia jogállamiság!

Három nappal ezelőtt a francia bíróság úgy döntött: már elsőfokú ítélet alapján is el lehet tiltani Marine Le Pent az indulástól, azt azonban elfelejtették ország-világ elé tárni, hogy a testület élén Emmanuel Macron egyik legszorosabb szövetségese áll. Demokráciában így szokás ezt, bár a régi "szép" hagyományok alapján ez inkább azt a szégyellnivaló jakobinus diktatúrát juttatja eszünkbe, amely minden volt, csak nem szabad, nem egyenlő és persze a testvériséget is nélkülözte.

Ismert, hogy az Alkotmánytanács három nappal ezelőtt úgy határozott, hogy a Nemzeti Tömörülés elnökét már egy elsőfokú bírósági ítélet után is el lehet tiltani az elnökválasztáson való indulástól – nem szükséges tehát megvárni a jogerős, azaz a végleges döntést. Ha hozzátesszük ehhez a rendkívül durva eseményhez, hogy az Alkotmánytanács jelenlegi elnöke nem más, mint Richard Ferrand, Emmanuel Macron egyik legfontosabb politikai szövetségese, akkor már nézhetünk is körbe, hogy mikor kezd el ordítani Jourová asszony, esetleg a híres Sargentini, vagy Daniel Freun, akik mindig éberen figyelnek a demokráciadeficitekre. Vagy nem?

Ferrandról érdemes tudni, hogy 2024. március 8-án foglalta el posztját, miután maga Macron nevezte ki. Korábban a Macron-féle LREM párt főtitkára (2016–2017), majd frakcióvezetője és a francia nemzetgyűlés elnöke volt (2018–2022). A párt legfelső döntéshozó szervének tagjaként egészen 2022-ig részt vett a LREM irányításában, párttagságát pedig mindössze négy hónappal ezelőtt szüntette meg.

Ferrand korábbi nyilatkozatai is sokat segítenek eligazodni a politikai elfogultságát illetően: egy 2023-as Le Figaro-interjúban Ferrand nyíltan amellett érvelt, hogy módosítani kellene a francia alkotmányt, hogy Macron harmadszor is indulhasson az elnöki posztért.

Politikai elemzők szerint Ferrand Macron egyik legfontosabb informális tanácsadója, akinek most már az Alkotmánytanács élén is kulcsszerepe van a francia politikai életben. A nyílt elfogultságot tapintani lehet, még arra sem figyeltek Emmanuel Macronék, hogy leplezzék a politikai leszámolást, diktatórikus eszközökkel, gondolkodás nélkül csaptak le arra a Le Penre, akitől láthatóan rettegnek. Várjuk a nyugat-európai jogvédők és liberálisok kiállását és a tömegtüntetéseket!

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Háromgyermekes postáskisasszonnyal, a pártklub kalandos múltú sztárjával bukott le Jakab Péter

Exkluzív 2021 november 24.
Háromgyermekes édesanya Molnár Enikő, Jakab Péter kabinetfőnöke, akivel lebukott a Jobbik elnöke – tudta meg a PestiSrácok.hu. Hétfőn a Bors hozott hozott nyilvánosságra egy videofelvételt, amelyen az látható, hogy Jakab egy budapesti lakásnál várja a nőt, majd széttárt karokkal rohan elé, másnap reggel pedig nagy körültekintéssel, együtt is távoztak a lakásból. Az azóta megjelent cikkek szerint Jakab autója többször is ennél a lakásnál parkolt és olyan fotó is nyilvánosságra került, amelyen a Jobbik elnöke egy bőrönddel érkezik a lakáshoz. Kedden pedig arról írt a Bors, hogy bár Molnár Enikő letagadta, hogy Jakab ezúttal is nála töltötte az éjszakát, később úgy menekítették ki a politikust a lakásból. Jakab Péter persze tagad és perrel fenyeget mindenkit, azt próbálja elhitetni, hogy csak munkakapcsolat fűzi a kabinetfőnökéhez, és egész éjszakákon át csak dolgoznak.