Pesti Srácok

Zelenszkijék még több embert küldenek az oroszok húsdarálójába

Zelenszkijék még több embert küldenek az oroszok húsdarálójába

Az ukrán parlament megszavazta, hogy 2025. május 9-től kezdődően 90 nappal, augusztus 6-ig meghosszabbítja a hadiállapotot és az általános mozgósítást az országban - közölte Telegram-csatornáján Jaroszlav Zseleznyak parlamenti képviselő. A rendelkezéseket Volodimir Zelenszkij elnök terjesztette be egy nappal korábban. A vonatkozó dokumentumokat feltették a parlament honlapjára. Ezek értelmében az ukrán hatóságok megtiltják választások megtartását a hadiállapot ideje alatt.

Az ukrán törvényhozás immár 15. alkalommal hagyta jóvá a hadiállapot meghosszabbítását az orosz-ukrán háború kitörése óta - írta az ukrán parlamenti képviselő. Zseleznyak beszámolója szerint a 450 tagú parlament jelen lévő képviselői közül 357-en szavaztak a hadiállapot meghosszabbítása mellett, 1 ellene, 4 képviselő pedig nem szavazott. Az általános mozgósítás meghosszabbítása mellett 346-an szavaztak, 1 képviselő ellene voksolt, további 1 képviselő tartózkodott, és 11-en nem szavaztak. A mozgósításról vagy inkább kényszersorozásról már rengeteg felvétel kering az online térben. Noha a felvételek megcáfolhatatlanul bizonyítják, hogy az ukrán vezetés - az emberi jogok földbe tiprásával - erőszakkal kényszeríti állampolgárait arra, hogy egy pár napos gyorstalpaló után a frontra menjenek a oroszok húsdarálójába meghalni, a Zelenszkij vezette ukrán elitet, az Európai Unió vezető tisztségviselőit és számos európai parlamenti képviselőt, mint a demokrácia élharcosait ez egy cseppet sem zavarja. Sőt, egyre hangosabban követelik Ukrajna uniós csatlakozását. Az Ukrajnában maradt férfiaknak, köztük a magyaroknak is, pedig nem marad más csak a hatóságok elöli bujkálás vagy menekülés a vérszomjas kényszersorozástól, amely már halálos áldozatot is követelt. Az ukrán "taktika" jóvoltából pedig, amely felemészti Ukrajnának még maradt népességét is, már a nők sincsenek biztonságban.

Forrás/Vezető kép: MTI

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!