Pesti Srácok

Magyar Péter legújabb kinyilatkoztatásában egyenesen társadalmi felforgatásra szólít fel

Magyar Péter legújabb kinyilatkoztatásában egyenesen társadalmi felforgatásra szólít fel

Nagy János szerint Alinsky legjobb tanítványa: Magyar Péter. Az államtitkár minderről Facebook-posztban fejtette ki a véleményét.

A politikus szerint Magyar Péter szavai kísértetiesen emlékeztetnek bennünket a felforgatás mesterére, Saul Alinskyre. Az amerikai radikális szerző bőségesen és hosszan ír arról, hogyan lehet választásokon kívül, társadalmi nyomásgyakorlással, az utcáról megbuktatni egy kormányt.
PestiSracok facebook image
Az államtitkár posztjában összeveti Alinsky-módszer taktikai szabályait és Magyar Péter szóhasználatával:
  • 1. „Kényszerítsd az ellenfelet arra, hogy a saját elvei szerint játsszon!” „Ha az ember a törvény nevében politikai okból törvénytelenül cselekszik...”
  • 2. „Válaszd ki a célpontot, személyesítsd meg és polarizáld!” „Orbán Viktor... csak a hatalma és a lopott szajré megtartása számít.”
  • 3. Morális ultimátum és kétpólusú világkép. „Valaki vagy örökre a janicsársereg tagja akar maradni, vagy kiszáll…”
  • 4. Történelmi párhuzamok használata radikalizálás céljából. Táncsics, Rajk, Mindszenty neveinek politikai fegyverként való használata.
  • 5. A rendszer embereinek belső bomlasztása. „Most szólok minden politikusnak, ügyésznek, rendőrnek, katonának... Ha ebben részt vesznek, bűnrészesek lesznek.”
  • 6. „Mi” vs. „ők” logika – társadalmi megosztás. „Akik nem utasításra élnek, hanem tisztességből…”
Nagy János posztjában emlékeztet: Magyar Péter gyanúsít, fenyeget és zsarol, és ezzel nemcsak a kormányt, sőt talán legkevésbé azt, hanem a demokratikus közélet biztonságát sodorja veszélybe. - írja az államtitkár.
(Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)
Ajánljuk még

Varga Judit a PS-nek: bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak (Videó)

Exkluzív 2023 november 16.
Európa nyugati fele a progresszív, nyitott határokat hirdető bevándorláspolitikának köszönhetően a 25. órába lépett. Most már a valóság ott üvölt és dörömböl minden választópolgár ajtaján, fogalmazott lapunknak adott interjújában Varga Judit. Az Országgyűlés Európai Ügyek Bizottságának elnöke kiemelte, egyértelmű ok-okozati összefüggés áll fenn a nyugati modern antiszemitizmus megjelenése és az illegális bevándorlás között. Hozzátette, néhány évvel ezelőtt nagyon hevesen támadták Magyarországot azért, mert itt állítólag antiszemitizmus van, holott ez a legbiztonságosabb hely zsidó honfitársaink számára ma Európában. Varga Judit úgy fogalmazott a migránsok kötelező elosztása kapcsán, amennyiben Magyarország pert veszítene ebben az ügyeben, akkor kényszerítő bírságot rónának ki hazánkra, mintegy 16 ezer eurót naponta. Persze a 22 ezer eurón felül, amit a be nem fogadott migránsokért kellene fizetni fejenként. A bizottsági elnök az EP-választással kapcsolatban úgy fogalmazott, készül a feladatra, a Fidesz hivatalos EP-listája majd január/február környékén lesz hivatalos. Varga Judit kiemelte, egyre kellemetlenebb az Európai Bizottság számára is, hogy a még mindig a maradéktalanul teljesített magyar igazságügyi reformokat bírálják. Úgy fogalmazott, bizonyos politikusoknak életveszélyes lenne, ha az Európai Bizottság zöld lámpát adna Magyarországnak ezekben az ügyekben. Részletek a videóban.