Pesti Srácok

Magyar Péter legújabb kinyilatkoztatásában egyenesen társadalmi felforgatásra szólít fel

Magyar Péter legújabb kinyilatkoztatásában egyenesen társadalmi felforgatásra szólít fel

Nagy János szerint Alinsky legjobb tanítványa: Magyar Péter. Az államtitkár minderről Facebook-posztban fejtette ki a véleményét.

A politikus szerint Magyar Péter szavai kísértetiesen emlékeztetnek bennünket a felforgatás mesterére, Saul Alinskyre. Az amerikai radikális szerző bőségesen és hosszan ír arról, hogyan lehet választásokon kívül, társadalmi nyomásgyakorlással, az utcáról megbuktatni egy kormányt.
PestiSracok facebook image
Az államtitkár posztjában összeveti Alinsky-módszer taktikai szabályait és Magyar Péter szóhasználatával:
  • 1. „Kényszerítsd az ellenfelet arra, hogy a saját elvei szerint játsszon!” „Ha az ember a törvény nevében politikai okból törvénytelenül cselekszik...”
  • 2. „Válaszd ki a célpontot, személyesítsd meg és polarizáld!” „Orbán Viktor... csak a hatalma és a lopott szajré megtartása számít.”
  • 3. Morális ultimátum és kétpólusú világkép. „Valaki vagy örökre a janicsársereg tagja akar maradni, vagy kiszáll…”
  • 4. Történelmi párhuzamok használata radikalizálás céljából. Táncsics, Rajk, Mindszenty neveinek politikai fegyverként való használata.
  • 5. A rendszer embereinek belső bomlasztása. „Most szólok minden politikusnak, ügyésznek, rendőrnek, katonának... Ha ebben részt vesznek, bűnrészesek lesznek.”
  • 6. „Mi” vs. „ők” logika – társadalmi megosztás. „Akik nem utasításra élnek, hanem tisztességből…”
Nagy János posztjában emlékeztet: Magyar Péter gyanúsít, fenyeget és zsarol, és ezzel nemcsak a kormányt, sőt talán legkevésbé azt, hanem a demokratikus közélet biztonságát sodorja veszélybe. - írja az államtitkár.
(Kiemelt kép: Hatlaczki Balázs-PS)
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!