Pesti Srácok

Orbán Viktor a Kossuth rádióban: aki politikával foglalkozik Magyarországon, ne fogadhasson el külföldről pénzt

Normális esetben egy miniszterelnöknek olyan politikát kellene csinálni, amely minél olcsóbban teszi lehetővé a hozzáférést az energiához – mondta Orbán Viktor miniszterelnök a Kossuth rádió reggeli műsorában. A kormányfő szerint az európai vezetők többsége, így a csehek és a németek is ennek az ellenkezőjét teszik, annak érdekében, hogy ártsanak Oroszországnak. Nekik ez fontosabb, mint hogy segítsék az európai családokat.

– fogalmazott Orbán Viktor. Hozzátette:

ha megengednénk a szankciók kiterjesztését, bajt okozna. A kormányfő szerint az ukránok olyat követelnek, ami tönkreteszi az európai családokat. Az európai terv ugyanis az, hogy senki se vehessen gázt és olajat Oroszországtól. A kormányfő emlékeztetett: korábban Ukrajna garantálta a gáz- és olajszállítást, amit nemrég lezártak. Ha nem épített volna ki vezetékrendszert a magyar kormány, akkor Magyarországra nem jutna gáz és olaj, vagy csak csillagászati összegért – mutatott rá Orbán Viktor. Magyarországnak minden évben 800 milliárd forinttal többet kellene fizetni – összegezte az uniós tervet a miniszterelnök.

PestiSracok facebook image

– tette fel a kérdést a miniszterelnök.

Szerinte a tét az, hogy mi lesz a magyar lakások áram- és fűtésszámlájával. Utóbbi a négyszeresére, míg előbbi a duplájára nőne a kormányfő szerint. Ha a brüsszeliek vállalnák a politikájuk következményeit, kifizetnék az árát, akkor lehetne tárgyalni, de a kormány nem fogja hagyni, hogy a magyarokkal fizettessék meg a háború árát – szögezte le Orbán Viktor.

- jegyezte meg Orbán Viktor.

Felidézte: még a háború előtt felismerték, hogy kell vezeték az ukránon kívül, mert baj lehet. Ezért megépítették a szlovák-magyar vezetéket. A másik döntés az volt, hogy délre is megépítettek vezetéket, Szerbia–Bulgária–Törökország vonalán. Amióta kitört a háború, kiderült, hogy a szlovákok nem jutnának gázhoz, ha nem építik meg a szlovák-magyar vezetéket. A déli vezeték megépítéséhez meg kellett nyerni a törököket. Ők elég bátrak ahhoz, hogy bármit mondanak nekik Nyugatról, nem állítják le a gázszállítást – ismertette a kormányfő.

– emlékeztetett a miniszterelnök. Ezért javasolták a szakértők, hogy a Mol és az MVM vásároljanak gázmezőket. Az azeriek beengedték őket néhány gázmezőbe, így most tulajdonosok lettek. Ez nem Magyarországon van, de közvetetten segíti a magyarok energiaellátását.

- jelentette ki Orbán Viktor.

Ne engedjük, hogy mások döntsenek felettünk

A miniszterelnök arról is beszélt, hogy a nyugat-európai vezetők fejükbe vették, hogy olyan megegyezést kötnek Ukrajnával, hogy a jövőben egymilliós hadsereget tart fegyverben, és ennek működtetését az európaiak fizetik.

– jegyezte meg a kormányfő. Biztonsági kockázatnak nevezte, hogy Ukrajnában instabil a politikai helyzet, és világossá tette, hogy nem értenek egyet az uniós elképzelésekkel.

Az ukrán uniós tagság kapcsán Orbán Viktor elmondta, hogy annak a közép-európai országok innák meg a levét. Erről van egy vita itthon, ezért indult a Voks 2025 véleménynyilvánító szavazás. Jelezte, hogy a Tisza Párt már tartott egy pártszavazást, amiből kiderült, hogy a Tisza szimpatizánsai támogatják az ukrán uniós tagságot. Megemlítette, hogy a Voks 2025 szavazáson

Bízik benne, hogy a Voks 2025 megerősíti a kormány elutasító álláspontját Ukrajna gyorsított felvételével kapcsolatban, és mindenkit arra biztat, hogy hallassa a véleményét.

– tette hozzá.

Forrás: Magyar Nemzet, Orbán Viktor Youtube-oldala

Ajánljuk még

Ennyit a cserdi csodáról: eltűnt százmilliók, bűnöző zugügyvéd, bebukott projektek

Exkluzív 2020 október 22.
Három nagy cserdi uniós beruházásra nyújtott támogatás is érintett lehet abban a büntetőügyben, amelyeknek a kirobbanása előtt vetett véget életének a Baranya megyei kistelepülés, Cserdi polgármestere, Bogdán László – tudta meg a PestiSrácok.hu. A polgármesteri hivatal 80 oldalas átadás-átvételi jegyzőkönyvéből kiderül, hogy csaknem 400 millió forint tűnhetett el a település számláiról: ezek között szerepel az a 265 millió forintos kerékpárút építésre kapott összeg, amihez még hozzá sem nyúlhattak volna, és két másik nagy projekttel is gondok lehetnek, azok kifizetett forrása is hiányos. A háromból kérdéses, hogy akár egy is sikerrel zárul-e. A terményraktár a legnagyobb jóindulattal 70 százalékos készültségi szinten van, de az összes pénzből már csak 13 millió maradt, a bölcsőde kiviteli tervei ugyan már kész vannak, de egy kapavágás sem történt, a pályázati támogatásnak ehhez képest már a negyede elfogyott. A kerékpárútra kapott pénz hiánya az egész megye kerékpárút-hálózati fejlesztését, 9 kistelepülés közös projektjét veszélyezteti. A százmilliók eltűnésében közrejátszhatott egy pécsi jogtanácsos, akire Bogdán a projektek irányítását bízta. A PestiSrácok megtudta, hogy a férfit a gazdasági tevékenységtől már korábban eltiltották, és csalás miatt, egy másik ügyben éppen a napokban ítélték több éves letöltendő börtönbüntetésre. Portálunknak exkluzív nyilatkozatot adott annak a közös önkormányzati hivatalnak a vezetője, ahová Cserdi is tartozik. Papp Gizella többek között arról beszélt, hogy Bogdán László roma felzárkóztatásra kapott forrásnak hazudta a kerékpárútra nyert támogatást és az egészet elköltötték – mivel ők nem ismerték a pénz eredetét és célját, a költéseket fedező csapatépítésről, mentorálásról, tanácsadásról szóló tízmilliós számlák sem tűntek aggályosnak. Tényfeltáró helyszíni riportunk után Cserdi kapcsán legfeljebb egy dolog tűnhet majd csodának: hogy mindaz, ami a csillogtatott színfalak mögött a faluban valóban történt, csak most bukott ki.