Pesti Srácok

Orbán Viktort támadják Magyar Péterék a román elnökjelölt miatt, de a zsebmessiás elismerte, hogy Simion az ő természetes szövetségesük

Orbán Viktort támadják Magyar Péterék a román elnökjelölt miatt, de a zsebmessiás elismerte, hogy Simion az ő természetes szövetségesük

A teljes önellentmondás, hazudozás és alternatív valóság akkor sem jelent problémát a tiszásoknak, ha nyíltan csinálják. Miközben Orbán Viktorra mondják, hogy baráti hangnemet üt meg a román elnökjelölttel szemben, előtte elismerte, hogy természetes szövetségesüknek tekintik Simiont. De biztos nekik van igazuk.

Magyar Péter hétfői Facebook-bejegyzésében Orbán Viktorra utalva azt írta:

. A bejegyzés érdekessége, hogy

a Tisza-vezér arra a George Simionra gondolt, aki az európai szinten általuk (Európai Néppárt) is támogatott ECR ügyvezető alelnöke.

Magyar Péter októberben adott interjút a Magyar Narancsnak, amelyben elárulta, hogy az Európai Néppárt természetes szövetségesként tekint a Simiont és az AUR-t is magába foglaló ECR-ra.

A Tisza párt elnöke egészen pontosan így fogalmazott az ismerten magyarellenes Simiont is a soraiban tudó ECR kapcsán:

Magyar Narancs kérdése: Merre tájékozódnak? Jobbra, az Európai Konzervatívok és Reformisták, az ECR felé?

Magyar Péter válasza: Fontos nekik a szuverenitás és hisznek az erős nemzetállamokban, úgyhogy abszolút. Még nem annyira látványos, de tudni kell, hogy a Néppártban az a döntés született, a természetes szövetségesüknek mondható ECR-frakcióval mozognának jobban együtt és alkotnának közepet. Most sokkal szorosabb az együttműködés a két frakció közt. Ez nekünk megfelel, mert mi is ebbe az irányba mennénk el a liberálisok helyett.

Mindenki döntse el maga, hogy mennyire őszinte Magyar Péter ebben a kérdésben. Is. Forrás: Mandiner; Fotó: Hatlaczki Balázs
PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!