Pesti Srácok

Úgy berágott Brüsszelre Trump, hogy ötven százalékos vámon gondolkodik

Úgy berágott Brüsszelre Trump, hogy ötven százalékos vámon gondolkodik

Nem tudni, hogy az amerikai elnök komolyan gondolja a fenyegetését, mindenesetre ötven százalékos vámot vetne ki az európai termékekre. Mint kiderült, azután kapta fel a vizet, hogy szerinte Brüsszel folyamatosan akadályozza a tisztességes kereskedelmi gyakorlatokat, amelynek eredménye Washington 250 milliárd dollárt meghaladó deficitje az unióval szemben.

– írta a Truth Social oldalán az Egyesült Államok vezetője, amit az APNews szemlézett.

PestiSracok facebook image

– fejtette ki meglátásait az amerikai elnök.

Ezért azt javasolta, hogy 2025. június 1-jétől vezessenek be egyenesen 50 százalékos vámot az Európai Unióval szemben.

Hozzátéve, hogy nem kerül vám alá az a termék, amelyet az Egyesült Államokban gyártottak vagy állítottak elő.

A hírre több európai tőzsde, illetve a forint is gyengüléssel reagált, 402,7-ről 403,7-ig esett az euróval szemben, dollárral szemben 354-ről 357-ig szaladt fel az árfolyam. A BUX a napközben plusz 800 pontos emelkedésből 800 pontos mínuszba váltott.

Kiemelt kép: MTI/EPA/Michael Reynolds

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.