Pesti Srácok

Az iráni atomlétesítmények elleni csapás következményeire figyelmeztette Izraelt a NAÜ főigazgatója

Az iráni atomlétesítmények elleni csapás következményeire figyelmeztette Izraelt a NAÜ főigazgatója

Az iráni atomlétesítmények ellen intézett esetleges támadás súlyos következményeire figyelmeztette Izraelt Rafael Grossi, a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) főigazgatója az izraeli i24news csatorna jelentése szerint.

Az iráni a létesítmények "rendkívül jól védettek, és nagyon-nagyon pusztító erőre lenne szükség ahhoz, hogy megsérüljenek" - mondta, megjegyezve, hogy "egy ilyen támadás visszaüthet".

Grossi hasonlóképpen fogalmazott a "Jerusalem Post"-nak adott interjúban is: "egy támadás - ezt egyértelműen kijelenthetem - megerősítené Irán elszántságát, hogy atomfegyvert hozzon létre, vagy kilépjen az atomfegyver-tilalmi szerződésből". Hozzátette, hogy ezt azért mondja, mert az irániak így közölték vele.

Felszólította egyúttal Teheránt is, hogy tegye átláthatóbbá atomprogramját. Mivel Irán már nem működik együtt az NAÜ-vel, hiányosak az információk az atomprogram előrehaladásáról, mondta Grossi: "elvesztettük a rálátást, de a program soha nem állt le."

PestiSracok facebook image

Irán 2015-ben egy megállapodásban kötelezte magát atomprogramjának drasztikus korlátozására, cserébe a nyugati szankciók feloldásáért. Donald Trump azonban első hivatali ideje alatt 2018-ban kilépett a paktumból. Irán ezt követően újraindította atomprogramját és korlátozta az együttműködést az NAÜ-vel.

Az Egyesült Államok és Irán jelenleg új megállapodásról tárgyal a nukleáris program korlátozásáról. Trump hétfőn közölte, hogy a tárgyalások csütörtökön folytatódnak.

Forrás/Vezető kép: MTI

Ajánljuk még

Pákh Imre a PS-nek: „Kimentem a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy a turul újra visszaszáll” (Videó)

Exkluzív 2022 október 21.
Nem a várárokban fekszik, hanem a munkácsi múzeum egyik termében, ponyvával letakarva őrzik az október 13-án a várfokon álló obeliszkről barbár módon levágott turulmadár darabjait – tudta meg a PestiSrácok.hu Pákh Imrétől, aki lapunknak azt mondta: nem nyugszik, míg vissza nem kerül rendeltetési helyére a magyarok eredetét, Kárpát-medencei ezeréves múltját szimbolizáló szobor. A New Yorkban élő magyar üzletember Kárpátaljáról, Munkácsról származik. Édesapja, Pákh Sándor élete egyik legfőbb küldetésének tekintette a munkácsi vár felújítását és a csehszlovákok által 1924-ben ledöntött turul helyreállítását. A vár felújítását és a 25 méter magas obeliszk, rajta a turul elkészítését és felállítását is a Pákh család finanszírozta. Pákh Imrét akkor az ukrán államfő ki is tüntette a kulturális értékmentésért, sőt, mi több, az akkori polgármester díszpolgári címet is adományozott neki. 14 évre rá, 2022 október 13-án másodjára is ledöntötték a turulmaradat. „Aznap kimentem a temetőbe a szüleim sírjához és megesküdtem, hogy újra visszaszáll a turul” – mondta lapunknak Pákh Imre, aki, mint cikkünkből megtudják, nagy valószínűséggel a szobor és az obeliszk jogos tulajdonosa lehet. A szobordöntés számtalan jogsértés lehetőségét felveti, az üzletember mégis a probléma igencsak gáláns megoldását javasolja és magyar jogászokkal vág neki a turul megmentésének.

Bige László zsarolása a magyar élelmiszer-ellátás biztonságát fenyegeti

Exkluzív 2021 november 19.
Bige László zsaroló magatartása már rég túlmutat a politikán; az, amit a baloldali oligarcha művel, már az egész hazai agráriumot, az által a magyar élelmiszerellátást is veszélyeztetheti – véli a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke. Győrffy Balázs a PestiSrácok.hu-nak azt mondta, a gazdatársadalmat már az is felháborította, amikor kiderült, hogy éveken át a kereskedő cégekkel kartellezve lopták meg őket; erre most Bige László még a műtrágya termelésszüneteltetésének lehetőségét is kilátásba helyezte, és ultimátumot adott a magyar gazdáknak, hogy mikor vásárolhatnak műtrágyát. Erre egyetlen napot adott és bejelentette, hogy a maradékot külföldön értékesíti. Az Agrárkamara elnöke szerint ez megengedhetetlen, ezért a kormány beavatkozását kérik. Győrffy Balázs szerint szükség esetén korlátozni kell az exportot, mint az épületfaanyag esetében, a gyárat pedig akár hatósági formában is üzemeltetni. Műtrágyára ugyanis szüksége van az agráriumnak, ez befolyásolja a termés mennyiségét és minőségét; ha a gazdák nem jutnak hozzá a szükséges mennyiségű termőföld-tápanyaghoz, annak drasztikus következményei lesznek az élelmiszerárakban. Márpedig a magyar gazdák már most sem tudnak annyi műtrágyát venni, amennyire szükségük lenne, a korábbi évekhez képest ugyanis a Nitrogénművek Zrt. műtrágyájához négyszeres áron juthatnak csak hozzá.