Pesti Srácok

Tomboló trend a plasztikai beavatkozás a tinédzserek körében Dél-Koreában

Tomboló trend a plasztikai beavatkozás a tinédzserek körében Dél-Koreában

Nem a gyermekvédelem mintaországa Dél-Korea, ahol százával jönnek létre kormányzati hitelesítéssel ellátott, illetve anélkül működő plasztikai sebészetek. Az egyik szakember például elárulta, középiskolásoknak is elérhető a szemhéjműtét, amellyel a dél-koreaiak "európaiasan" akarnak kinézni.

Az Index Szöulban járt, ahol interjút készített Joo Christy-vel, a JK Plastic Surgery Center nemzetközi gazdasági menedzserével. Ő mondta többek között azt, hogy Dél-Koreában már középiskolások is elkezdhetik a szépészeti beavatkozásokat, ahol nem „invazív módszerek” is léteznek. 

Ilyen például az említett szemhéjplasztika (más néven szemfelvarrás vagy dupla szemhéj műtét), amely egy mindössze tízperces kezelés, a koreaiak körében ez a legnépszerűbb beavatkozás. 

„Tíz perc az egész, csak cérnával összevarrod a bőrt, a páciens szeme így kinyílik. Persze utána egy-két hét a felépülési idő, de nem tekintjük nagy műtétnek. Több középiskolás barátomnak is megcsinálták. Koreában ezek a műtétek nincsenek korhoz kötve, csak szülői beleegyezés kell hozzájuk”

– fogalmazott.

A kormányzat által elfogadott klinika hazai és a külföldi ügyfelekre is fókuszál. A kettő között a legnagyobb különbség, hogy az amerikai és európai vendégek egy-egy látogatás alkalmával általában több műtéten is átesnek. 

A nemzetközi vendégek úgy vélekednek, hogy a koreaiak bármikor visszamehetnek a klinikákra, utóbbiak éppen ezért általában alkalmanként csak kisebb beavatkozásokon (bőr-, orr- vagy szemműtéteken) esnek át.

Mint ahogyan Christy mondta, a nyugatiaknak drága a repülőgép, ezért minden egyszerre kell nekik, legyen szó teljes arcplasztikáról vagy testformálásról. 

Kiemelt kép: AP/Ahn Young-joon.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!