Pesti Srácok

Megint a Fidesz szavazóit sértegette az egyik balos publicista

Megint a Fidesz szavazóit sértegette az egyik balos publicista

„Már ezredszer is elmondtam, nem kell a Fidesz közösségéhez igazodni, nem kell, semmibe lehet őket venni, nem ők játszanak már, nem fontosak” – ezeket a gondolatokat sikerült megosztania Tóta W. Árpádnak.

A HVG publicistája a Tisza párthoz kötődő Kontroll című podcastban azt is közölte, hogy "aki még mindig fideszes, az szépen belép a Tétova teve klubba, és ott egymást körbe lehet szopkodni, de itt az országról van szó, amiben ők egy kisebbség".

a Fidesz szavazóit szidta a publicista
a Fidesz szavazóit szidta a publicista

Először is gratulálunk, másrészt pedig szeretnénk figyelmeztetni Tóta W. Árpádot, hogy ebből így nehezen lesz győzelem áprilisban, ugyanis a magyar emberek nem szeretik, ha sértegetik őket. 

A Fidesz szavazói szerintük pestisesek is

A kijelentés azonban abszolút illeszkedik a Tisza párt általános kommunikációjához: a Tisza rendezvényein rendszeresen fellépő Kéri László, aki kifejtette, hogy úgy kellene szerinte bánni a fideszesekkel, mint a pestisesekkel, és akkor lehet ellenzéki győzelem.

Az ellenzék megmondó embereitől persze már megszokott dolog, hogy több millió embert gyaláznak és sértegetnek napi szinten, aztán pedig elvárják, hogy ezek az emberek rájuk szavazzanak. 

 

Ajánljuk még

Az ellenzék kedvenc egyháza éveken át lophatta meg saját, szerencsétlen sorsú munkavállalóit – Megszólalt a PS-nek egy károsult

Exkluzív 2022 szeptember 13.
Kilátástalan helyzetbe került – méghozzá abszolút önhibáján kívül – egy fővárosi asszony, aki közel kilenc éven át dolgozott Iványi Gábor egyházának egyik intézményénél. A Dankó utcai hajléktalanszállón takarított; a sors fintora, hogy most ő maga is az utcára kerülhet. Miután súlyos egészségkárosodást szenvedett, leszázalékolták és orvosi javaslatra nem érintkezhet vegyszerekkel, így addigi munkáját sem folytathatta. Munkáltatója, a Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség Fűtött Utca nevű intézménye öt hónapja közös megegyezéssel megszüntette a munkaviszonyát. Utána jött az igazi feketeleves: amikor a rokkantsági ellátás hivatalos ügyeit intézte volna, kiderült, hogy hosszú éveken át becsaphatták: a nő ugyanis úgy tudta, hogy be van jelentve, hivatalosan foglalkoztatják, ennek megfelelően kapta meg a kilépő papírját is. Ezzel szemben, bár az elmúlt közel kilenc évben folyamatosan dolgozott, az utóbbi öt évben mindössze 59 napra volt bejelentve. Az asszonynak felbecsülhetetlen károkat okoztak: jelenleg nem jogosult a megváltozott munkaképességűek ellátására, nincs egészségbiztosítása, és bár 60 éves, az öregségi nyugdíjhoz a 40 év kötelező letöltött szolgálati időből évei fognak hiányozni, úgy, hogy egyébként az utóbbi közel egy évtizedben végig ugyanott dolgozott. Ráadásul nem is akárhol: egy olyan szociális feladatokat ellátó egyháznál, amelynek vezetői az elesettek támogatását választották valaha életfeladatuknak.