Pesti Srácok

Egyelőre nagyon veri a Fidesz a Tiszát a belső mérésekben

Egyelőre nagyon veri a Fidesz a Tiszát a belső mérésekben
Orbán Viktor pólóján a 4/5 és a dátum a választásokra utalhat

Egy belső mérés nagyon komoly Fidesz-előnyt mutat az eddig nyilvánosságra hozott választókerületekben. Vagyis Orbán Viktor nem véletlenül utalt arra, hogy nyolcvan választókerület a kormánypártok kezében lehet.

Folyamatosan szivárog a sajtóból az a belső mérés, amelyre Orbán Viktor tusványosi beszédében is hivatkozott. A miniszterelnök akkor elárulta, ha most vasárnap lennének a választások, akkor 106-ból nyolcvan választókerület is a kormánypártoké lehetne.

Az Index által megszerzett dokumentumok alapján – amelyekből a lap eddig négy választókerület mérési adatait hozta nyilvánosságra – jelenleg a kormánypártoké lehet az előny a Kalocsa-központú, Bács-Kiskun vármegyei 3-as számú egyéni választókerületben: a Fidesz–KDNP 41,6, a Tisza Párt 31,7, a Mi Hazánk 7,2 százalékot szerezne. 

A negyedik helyen a Demokratikus Koalíció tanyázna jócskán lemaradva, mindössze 2,3 százalékkal, őt követi a többi törpepárt.

Az eddig kiszivárgott adatok közül Jász-Nagykun-Szolnok vármegye 2-es számú egyéni választókerületében a Fidesz–KDNP 40,4 százalékon, a Tisza Párt 25,8 százalékon áll. A harmadik pozíció a Mi Hazánké 5,8 százalékkal. A Sátoraljaújhelyi központú Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei 5-ös egyéni választókerületben a kormánypártok előnye 11 százalékpont.

Dabason és környékén, Pest vármegye 13-as választókerületében is hasonló a sorrend, a kormánypártok 42,6 százalékkal vezetnek jelenleg, a Tisza Párt csak 26,1 százalékon áll. 

A harmadik hely sem meglepetés, a Mi Hazánk 6,5 százalékos.

Kiemelt kép: Facebook

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!