Pesti Srácok

Orbán Viktor jelentkezett a kormányülésről

Orbán Viktor jelentkezett a kormányülésről

Panyi Miklós államtitkár vezetésével felállítja a kormány az Otthon Start Programirodát. Orbán Viktor miniszterelnök a Harcosok Klubjában reagált a lakásteremtési program baloldali kritikáira.

– Felállítjuk az Otthon Start Programirodát. Részletek délután, a Kormányinfón – jelentette be Orbán Viktor miniszterelnök közösségi oldalán. A  Kormányinfót a Magyar Nemzet is élőben közvetíti. A kormányfő a Harcosok Klubja Facebook-csoportban arról szólt, hogy Magyar Péter pártja, a Tisza megtámadta a kormány 3 százalékos programját.

Orbán Viktor és Pintér Sándor egyeztet a kormányülés előtt (Forrás: Orbán Viktor FB-oldala)

Mindezt Orbán Viktor szamárságnak nevezte.

– Miért lenne rossz, ha esélyt adunk a fiataloknak a saját otthonra? Nem kötelező. Aki akar, rástartol. Überokos, libsi közgazdászokat is elővarázsoltak. Felveri az árakat: ez az új mantra. Jobb először olvasni, utána beszélni. 

Ez a hitel nem verheti fel az árakat, mert csak olyan otthonra vehető igénybe, amelynek a négyzetméterára legfeljebb 1,5 millió, és a lakás teljes értéke is felülről behatárolt: lakás 100, ház 150 millió

 – reagált a miniszterelnök. Hozzátette: ellenzékinek lenni nem azt jelenti, hogy mindent megtámadsz, amit a kormány csinál. Azt kell támadni, ami rossz. Az Otthon Start jó. Ellenzéki lebőgés lesz a vége.

– Egész nap kormányülés. Napirenden minden is. A legfontosabb, hogy Panyi Miklós államtitkár vezetésével felállítjuk az Otthon Start Programirodát. Folyamatosan nyomon követjük a programot. 

Közelít a véglegeshez a közszolgáknak nyújtott munkaadói lakástámogatás jogszabálya is.

 Januártól ezzel is megindulunk – zárta a napi összegzését Orbán Viktor.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!