A Fidesz vezet a Trumpnak is dolgozó amerikai közvélemény-kutató szerint

A McLaughlin & Associates amerikai közvélemény-kutató cég Index számára készített kutatásból kiderült: a kormánypártok 43, míg a Tisza 37 százalékon áll. A kutatás szerint a magyarok relatív többsége Orbán Viktort szeretné miniszterelnöknek.
Az Index megbízásából a McLaughlin & Associates amerikai közvélemény-kutató cég ezerfős mintán készített pártpreferencia-kutatást szeptember 10–14. között.

A kutatás megállapításai szerint:
- a kormánypártok jelenleg 43 százalékponton állnak, míg a Tisza Párt 37 százalékponton
- bejutna a parlamentbe a Mi Hazánk Mozgalom, a Demokratikus Koalíció és a Magyar Kétfarkú Kutya Párt is
- a válaszadók 45 százaléka Orbán Viktort látná szívesen miniszterelnöknek, míg 36 százalékuk Magyar Pétert
- a válaszadók többsége (51 százalék) szerint a 2026-os választások után Orbán Viktor marad a miniszterelnök. 41 százalékuk szerint a választások után Magyar Péter tölti be a miniszterelnöki pozíciót
- a magyarok relatív többsége szerint az elkövetkezendő egy-két évben javulni fog az ország gazdasági helyzete: a válaszadók 37 százaléka véli így, míg 34 százalékuk úgy gondolja, hogy a jelenlegi helyzetről romlani fog
Az McLaughlin & Associates a kutatásban megmérte azt is, hogy mit gondolnak a magyarok a Tisza Párt elnökéről, Magyar Péterről megfogalmazott állításokról. Válaszaik alapján a magyarok többsége egyetért azzal, hogy túl forrófejű, túl baloldali és túl kockázatos – a válaszadók 62 százaléka gondolja így, míg 35 százalékuk ezzel nem ért egyet. A válaszadók többsége szintén úgy gondolja, hogy Magyar Péter jobban szereti önmagát, mint a magyar embereket (52 százalék ért egyet ezzel, 43 nem, 5 bizonytalan), valamint hogy nem lehet benne megbízni, mert kormányon nem azt tenné, amit ígér: utóbbi állítással a válaszadók 51 százaléka értett egyet, 44 százaléka nem, míg öt százalékuk nem tudta eldönteni, vagy nem kívánt válaszolni.