Pesti Srácok

Megsemmisítette a bíróság a gödi akkumulátorgyár környezethasználati engedélyét

Megsemmisítette a bíróság a gödi akkumulátorgyár környezethasználati engedélyét

Keddi döntésével megsemmisítette a Budapest Környéki Törvényszék a gödi Samsung gyár összes működési típusú környezetvédelmi engedélyét, ami azt jelenti, hogy az ítélet írásos változatának postázásával az üzem nem folytathatja a termelést.

A Budapest Környéki Törvényszék szerdán megjelent közleménye szerint az ítélet indokolása az volt, hogy az alperes – a gödi Samsung SDI-akkumulátorgyár – a keresetlevél előterjesztését követően a környezethasználatot engedélyező határozatát három alkalommal módosította. Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL. törvény részletes eljárásjogi szabályokat tartalmaz a közigazgatási hatóságok számára a határozatok keresetlevél alapján történő saját hatáskörben történő jogorvoslatára vonatkozóan, meghatározva annak időbeli korlátját, irányát és számszerűségét is.

A bíróság megállapította, hogy az alperes a környezethasználatot engedélyező határozat módosításai során nem tartotta be az erre vonatkozó garanciális eljárásjogi rendelkezéseket. Ez a lényeges eljárásjogi szabálysértés eredményezte a határozat megsemmisítését, és egyben gátolta annak érdemi felülvizsgálatát. A törvényszék ítéletében a környezethasználatot engedélyező alperesi határozat érdemi rendelkezéseiről nem döntött.

– írta a törvényszék.

Az Index beszámolója szerint a döntés értelmében az üzemben nem lehet az engedéllyel kapcsolatos tevékenységet végezni, így akkumulátorokat sem lehet gyártani. A gyár környezethasználati engedélyét 2023 végén kapta meg, de azt a Göd-ÉRT Egyesület azzal támadta meg a bíróságon, hogy a gyár működése nem felel meg a rá vonatkozó előírásoknak.

A bíróság ítélete nem zárja ki, hogy a Samsung új engedélyezési eljárást terjesszen be.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!