Pesti Srácok

Orbán Viktor: újra meg kell mutassuk, hogy a magyar emberek nem kérnek a háborúból

Orbán Viktor: újra meg kell mutassuk, hogy a magyar emberek nem kérnek a háborúból

A kormányfő közösségi oldalán jelentette be, hogy aláírásgyűjtést indít a kormánypárt Brüsszel háborús tervei ellen. Orbán Viktor miniszterelnök hangsúlyozta: újra meg kell mutassuk, hogy a magyar emberek nem kérnek a háborúból.

Orbán Viktor szerint Brüsszelben már döntöttek. Azt akarják, hogy mi finanszírozzuk Ukrajna háborúját, Oroszország kimerüléséig. De a magyarok ebből nem kérnek, ezért indított aláírásgyűjtést.

Orbán Viktor szerint meg kell mutatni a magyarok akaratát Brüsszelnek
Orbán Viktor szerint meg kell mutatni a magyarok akaratát Brüsszelnek
Fotó:  Miniszterelnöki Hivatal

Forró ősz elé nézünk. Európa egyre gyorsabban sodródik a háború felé. Pár hete Koppenhágában bemutatták Brüsszel háborús tervét: Európa fizet, az ukránok harcolnak, Oroszország pedig majd kimerül. Hogy ez mennyibe kerül és meddig tart majd, azt nem tudtuk meg. Stratégia helyett csak vágyálmokra futotta a brüsszelieknek

– írja Orbán Viktor miniszterelnök reggeli bejegyzésében. A kormányfő Dániában világossá tette: a magyarok ebből nem kérnek. Azóta hadjáratot indítottak Magyarország ellen. A fegyvertár széles. Kémvádak, álhír-botrányok és jogi ügyeskedés. 

Megindultak ellenünk Brüsszelben és megindították a hazai helytartóikat is

 – hangsúlyozta a kormányfő. Orbán Viktor világossá tette, hogy ezt nem nézhetik tétlenül.

Újra meg kell mutassuk, hogy a magyar emberek nem kérnek a háborúból. Ezért a mai napon aláírásgyűjtést indítunk Brüsszel háborús tervei ellen. Ott leszünk minden városban és minden faluban, mert most minden békeszerető magyar emberre szükségünk van

– jelentette be Orbán Viktor. A kormányfő szombaton kora reggel Pesterzsébeten el is kezdte az aláírásgyűjtést:

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!