Pesti Srácok

Szijjártó Péter: az uniós vezetőknek ideje visszatérni a realitás talajára

Szijjártó Péter: az uniós vezetőknek ideje visszatérni a realitás talajára

A külgazdasági és külügyminiszter most Moszkvából tartott gyógypedagógiai felvilágosítást az uniós bürokratáknak. Szijjártó Péter ezúttal arról próbálta felvilágosítani a széplelkeket, hogy az energiaellátás nem lehet ideológiai harcok áldozata.

Szijjártó Péter szerint az Európai Unió vezetőinek ideje lenni visszatérni a realitás talajára. Míg ugyanis Brüsszelben politikai kérdést csinálnak az energiaellátásról, addig a tagországok valós veszélyekkel néznek szembe.

Szijjártó Péter éppen elmagyarázza, miért nem lehet morállal fűteni
Szijjártó Péter éppen elmagyarázza, miért nem lehet morállal fűteni

Az energiaellátás kérdése ugyanis független a moráltól és a politikai játszmáktól, ez az uniós állampolgárok, köztük a magyarok mindennapi megélhetésének kérdése.

Itt az ideje, hogy végre mindenki visszatérjen a realitás talajára. Az energiaellátás nem politikai, hanem fizikai kérdés. Politikával nem lehet fűteni, meleg vizet csinálni, gyárakat és az országot működtetni, ehhez energiahordozók kellenek: földgáz és kőolaj

– írta Szijjártó Péter közösségi oldalán.

Szijjártó és a gyógypedagógia

A tárcavezető egy újabb riportert is felvilágosított arról, hogyan is működi a geopolitika, ezen belül pedig az energiapolitika:

Arra kérdésre ugyanis, hogy "milyen szinteken" kíván Magyarország együttműködni Moszkvával úgy reagált:

Természetesen racionális alapokon kell ezt az ügyet vizsgálni. Racionálisan nézve Magyarország számára az orosz energiaellátás létfontosságú. Ezért nem kedvelem sem az ideológiai, sem a politikai megközelítést ebben a kérdésben, hiszen az energiaellátás fizikai jellegű probléma. Kötelességem az ország biztonságos ellátását biztosítani, és jelenleg Oroszország nélkül ez fizikailag nem lenne lehetséges. A válasz tehát az, hogy számunkra az együttműködés Oroszországgal fontos.

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!