Pesti Srácok

Antonio Tajani: Orbán a bizonyíték, hogy az európaiság nem egyenlő a nemzeti identitás feladásával

Antonio Tajani: Orbán a bizonyíték, hogy az európaiság nem egyenlő a nemzeti identitás feladásával
Fotó: Olivier Hoslet

Európainak lenni nem jelenti azt, hogy el kell törölni a nemzeti identitást, és ezt nem lehet valakivel szemben politikai eszközként felhasználni - hangoztatta az olasz miniszterelnök-helyettes, külügyminiszter aki Orbán Viktor római látogatását kommentálta hétfőn. Antonio Tajani szerint ráadásul Magyarország baráti ország.

Tajani úgy vélte, a nemzeti identitás teszi Európát erőssé. Hozzátette: a nemzeti identitás védelmét nem lehet eszközként kihasználni arra, hogy "másokat bűnösnek kiáltsunk ki. Gyakran mások támadása puszta eszköznek számít" - hangoztatta az olasz politikus.

TAJANI, Antonio
Tajani igen porzitívan nyilatkozott Magyarországról; fotó: Olivier Hoslet

Tajani szerint baráti ország vagyunk

A miniszterelnök-helyettes a „Merni a békét” elnevezésű, az olasz fővárosban zajló nemzetközi vallásközi találkozón újságírói kérdésre kommentálta Orbán Viktor római látogatását, és a miniszterelnök Giorgia Melonival való találkozóját.

Tajani, aki egyben a Hajrá Olaszország (FI) jobbközép kormánypárt vezetője, hangsúlyozta, hogy az esetleges politikai nézeteltérések ellenére Orbán Viktor az Európai Unióhoz tartozó Magyarország miniszterelnöke, és Magyarország baráti ország Olaszország számára.

 

Ajánljuk még

Egy politikus fiaként nekem kétszer annyit kell teljesítenem, mint az átlagnak – Portrébeszélgetés Hoppál Hunorral (VIDEÓ!)

‎PS Riport 2023 február 25.
Beleszületett a politikába, hiszen édesapja a Fidesz országgyűlési képviselője, kultúráért felelős kormánybiztos, ennek ellenére őt a média most sokkal jobban izgatja, mint egy esetleges politikai karrier. Bár sokan azt gondolhatják, hogy éppen a családi háttér miatt számára az akadályok könnyebben átugorhatóak, éppen ellenkezőleg: mindig többet kellett teljesítenie másoknál. Ahogyan a politika iránti érdeklődését, úgy a zene iránti szeretetét is a családból hozza, ha teheti, zongora mellett kapcsol ki. Pécsett született, de tanulmányait már Budapesten végzi, és most úgy látja, hogy a jövőre vonatkozó elképzeléseit itt tudja majd megvalósítani a későbbiekben. A PS Portrék e heti műsorában Hoppál Hunorral, a Grund című műsorunk műsorvezetőjével beszélgettünk.