Pesti Srácok

Orbán Viktor olyan bejelentést tett, ami háromszázezer családot érint

Orbán Viktor
Orbán Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Újabb bejegyzést tett közzé a Harcosok klubjában a miniszterelnök. Orbán Viktor posztjában írt a mai kormányülésről, a magyar–amerikai kapcsolatokról, a hamarosan érkező kiegészítő nyugdíjemelésről, és felhívta a figyelmet: meghosszabbítják az év végén lejáró kamatstopot.

„Szerda, kormányülés. Az amerikai döntések végrehajtása, feladatok kiosztása” – ismertette napi tervét a Harcosok klubjában a miniszterelnök. Orbán Viktor a bejegyzésében hangsúlyozta: a magyar–amerikai kapcsolatok soha nem voltak olyan jók, mint most. Mint írta, ez megmutatkozik a gazdaság, a beruházások, a nukleáris védelem és az űripar területén is. Felhívta a figyelmet arra is, az időseknek mától érkezik a kiegészítő nyugdíjemelés, ez átlagosan 51 ezer forint.

Orbán Viktor olyan bejelentést tett, ami háromszázezer családot érint
Orbán Viktor olyan bejelentést tett, ami háromszázezer családot érint / Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Orbán Viktor: Minden vállalásunkat teljesítjük

A nyugdíjak értékét mindig megőrizzük. S amint lehet, növeljük. Megállapodtunk. Még 2010-ben. Minden vállalásunkat teljesítjük

 – szögezte le. Mint írta, ezzel szemben a Tisza a 13. havi nyugdíjat is elvenné, a kormány viszont már a 14. havi bevezetéséről is tárgyal. „Megcsináljuk, fokozatosan és biztosan. Mert a nyugdíj nem egy szám. A szüleink és nagyszüleink vannak mögötte” – hangsúlyozta, majd hozzátette: mivel a kamatstop az év végén lejár, a kormány meghosszabbítja, ugyanis az közel háromszázezer családot érint.

Nem hagyjuk őket magukra, számíthatnak ránk

– írta.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!