Pesti Srácok

A Budapest Brand ügyében már nyomoz a rendőrség, felkészül Karácsony Gergely

A Budapest Brand ügyében már nyomoz a rendőrség, felkészül Karácsony Gergely
Fotó: Hatlaczki Balazs

Ismeretlen tettes ellen, hűtlen kezelés bűntett gyanúja miatt rendelt el nemrégiben nyomozást a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Budapest Brand-botránnyal összefüggésben. Időközben Tényi István az újabb információkra hivatkozva Karácsony Gergely főpolgármester ellen is feljelentést tett.

A Budapest Brand-botrányt megalapozó legújabb jelentés nyomán tett feljelentést Tényi István, aki nemrégiben a Magyar Nemzet-re hivatkozva tudatta, "a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányságnál landolt a túlszámlázásokról, kétes kifizetésekről és felesleges luxuskiadásokról elhíresült Budapest Brand-botrány ügyében tett feljelentése". A jelentés nyomán ugyanakkor Tényi Karácsony Gergely ellen is feljelentést tett, mivel felmerült a főpolgármester érintettsége is az arcpirító túlárazások és kifizetések kapcsán.

Karácsony Gergely
Mégiscsak volt olyan pénz, amiből osztogatni tudott Karácsony Gergely; fotó: Hatlaczki Balázs

A jelentős pénzpazarlást jól jellemzi, hogy a jelentés szerint

a vállalkozásnál éveken keresztül arcpirító pazarlás folyt, amit a főpolgármester nemcsak sok tízmilliós prémiummal honorált, de a cég vezetője és két helyettese a fizetésen túl további százezres nagyságrendű rezsitámogatást is hazavihetett.

Karácsony Gergely utólag határozta meg, mit vár el a prémiumért

A jelentésben olvasható egy igen jellemző trükk, amely alapján a prémiumokat Karácsony Gerely kiosztotta:

  • annak ellenére, hogy a Budapest Brand üzleti terve egyetlen esztendőben sem teljesült maradéktalanul, Karácsony Gergely jóvoltából a cégvezetők mégis gigantikus összegű év végi prémiumot vihettek haza
  • mindezt az alapján tehették, hogy az esztendő során megoldandó prémiumfeladatokat a főpolgármester az év vége előtt néhány nappal, visszamenőlegesen határozta meg. Az éves feladatokat tehát akkor jelölték ki, amikor a valóságban azok már rég teljesültek. A célfeladat e trükknek köszönhetően évről évre teljesült.

A jelentés arra is rámutatott, hogy az állandóan a csődközeli helyzetét bizonygató főváros cége fényűző módon gazdálkodott. A jelentésben továbbá az is olvasható, hogy az ellenőrző bizottság a fővárosi tulajdonú társaságnál rendszerszintű problémákat azonosított, továbbá arra is rámutatott, hogy a vezetői kinevezések politikai lojalitáson, s nem a szakmai alkalmasságon alapulnak.

 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.