Pesti Srácok

Jövőre érkezik a 14. havi nyugdíj

Jövőre érkezik a 14. havi nyugdíj
Fotó: Hatlaczki Balazs

Orbán Viktor miniszterelnök még idén novemberben jelentette be, hogy 2026. január 1-jétől bevezetik a13. havi nyugdíj után a 14. havi nyugdíjat is. Ezzel a kormányfő teljesítette a nyugdíjasok felé tett ígéretét is.

Orbán Viktor bejelentését követően Semjén Zsolt miniszterelnök-helyettes be is nyújtotta az „Egyes törvényeknek a tizennegyedik havi nyugdíj és a tizennegyedik havi ellátás bevezetésével összefüggő módosításáról” című javaslatot. 

nyugdíj
Az Országgyűlés elfogadta a 14. havi nyugdíj bevezetését tartalmazó javaslatot. 
Fotó: Hatlaczki Balazs

Az Országgyűlés elfogadta a 14. havi nyugdíj bevezetését

A tervezetet pedig az Országgyűlés szerdai ülésén a képviselők 181 igen szavazattal, ellenszavazat és tartózkodás nélkül támogatták. 

Ez azt jelenti, hogy a magyar kormányfő teljesítette ígéretét, és a nyugdíjasok jövő január 1-jétől 14. havi nyugdíjban is részesülnek. 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.