Pesti Srácok

J. D. Vance szerint veszélyt jelent, hogy Európában iszlamisták kerültek a hatalomba

J. D. Vance szerint veszélyt jelent, hogy Európában iszlamisták kerültek a hatalomba
Fotó: Bonnie Cash

Jelenleg iszlamistához kötődő vagy iszlamistához közel álló emberek töltenek be hivatalokat európai országokban – hangsúlyozta az amerikai alelnök. Egy brit online portálnak adott interjúban J. D. Vance kiemelte, Európa a tűzzel játszik.

Az amerikai alelnök egy interjúban jelentette ki, Európa a tűzzel játszik, amikor hagyja, hogy a radikális eszmék utat törjenek. Mint J. D. Vance kiemelte, a jövőben Franciaország és az Egyesült Királyság is biztonsági kockázatot is jelenthet az Egyesült Államokra nézve.

VANCE, James David; TRUMP, Donald
J.D. Vance szerint Európa a tűzzel játszik; fotó: Annabelle Gordon

J.D. Vance szerint nem okos dolog atomhatalmak élére iszlamistákat kinevezni

Egy brit online portálnak adott interjúban Vance azzal érvelt, a bevándorlás miatt elképzelhető, hogy 15 éven belül egy olyan európai atomhatalom élére, mint Párizs vagy London, iszlamista nézeteket vallók kerüljenek. Ez különösen akkor veszélyes, ha atomhatalmakról van szó, amilyen Anglia vagy Franciaország.

Ha hagyják, hogy nagyon romboló erkölcsi eszmék lepjék el őket, akkor hagyják, hogy nukleáris fegyverek olyan emberek kezébe kerüljenek, akik nagyon-nagyon súlyos károkat okozhatnak az Egyesült Államoknak

-jelentette ki az alelnök.


 

 

Ajánljuk még

Mivel szólíthatja meg a konzervatív oldal a klímahisztiző fiatalokat? – Palányi Nóra és Kroó Zita a Polbeatben (PS-videó!)

Magyar ugar 2019 december 7.
A klímaváltozás témája köré gerjesztett mozgalom egy tudományos tényeket nélkülöző liberális kampány, amelynek szinte csak a fiatalokra van hatása – vélekedett a keddi Polbeatben Palányi Nóra. Az országgyűlési szakértő szerint a hisztéria keltői, haszonélvezői egyértelműen a nemzeti szuverenitást előtérbe helyező jobboldali kormányok ellenében határozzák meg magukat és törnek politikai hatalomra. A PestiSrácok.hu interaktív műsorának egyik témája az volt, hogy a fiatalokat behálózó globális klímagépezet működésére lehet-e válasza a konzervatív értékeket hirdető Fidesznek, illetve a hazai jobboldalnak kell-e egyáltalán foglalkoznia a nemzetközi habveréssel. Dezse Balázs műsorvezető szerint a fiatalok a klímaváltozás ügyében nyilvánvalóan a kisebb ellenállás felé mennek, hiszen lényegesen könnyebb egyszerű jelszavak hívására tüntetésekre járni, mint következetesen betartani a keresztény-konzervatív értékrendet, életmódot. Kroó Zita műsorunkban úgy vélekedett, hogy a kormánynak jó esélye van a fiatalok megszólítására, hiszen a Fidesz ifjúsági szervezetének, a Fidelitasnak immár tízezer tagja van, ami komoly társadalmi bázist jelent. Az Origo újságírója szerint helytelen az a megközelítés, hogy ami konzervatív, az egyúttal unalmas is. Kolléganőnk ugyanakkor felhívta a figyelmet arra, hogy nem szabad alábecsülni a közösségi média elképesztő erejét, amelyet a baloldali politikusok – például Gyurcsány Ferenc és Karácsony Gergely – már hatékonyan használnak, és ebben a jobboldalnak is komolyabb erőket kell befektetnie. Szarvas Szilveszter a műsorban kiemelte: a közösségi média terén a felzárkózás azért is nehéz eset, mert a leginkább érintettek, a mai korai huszonévesek számára például menő, vicces dolognak számít Gyurcsánnyal szelfizni, de szinte semmilyen tapasztalatuk nincs arról, hogy mi történt 2006 őszén a budapesti utcákon, amikor ugyanez a Gyurcsány miniszterelnökként a tömegbe lövetett. Portálunk főszerkesztő-helyettese úgy vélekedett, hogy a jobboldali véleményformálóknak is tanulniuk kell ebből, és a fiatalokat a legegyszerűbb üzenetek szintjén kell megszólítani. Nézzék meg összeállításunkat a legutóbbi Polbeat műsoráról!