Pesti Srácok

Az oroszok állítólag magas rangú ukrán tiszteket likvidáltak egy vonaton

Az oroszok állítólag magas rangú ukrán tiszteket likvidáltak egy vonaton

Ukrajnai sajtójelentések szerint harminc-ötven ukrán tiszt veszíthette az életét abban a gerántámadásban, amelyet Harkiv térségében egy vonat ellen követtek el az orosz erők. Az elhunytak között lehet a 17. ukrán különleges műveleti központ munkatársa, Ruszlan Nadics is. A történtek erősíik azt a vélekedést, hogy az orosz terepi felderítés az utóbbi időkben jelentősen megerősödött a térségben.

A támadásról Magyar B. Tamás számolt be, a Krímben élő elemző arról számolt be, hogy Ruszlan Nadics a háborúban számos olyan helyen szolgált már, ahol különlegesen kiélezett harcok dúltak, valószínűleg ennek tudható be, hogy megkapta az Ukrán Aranykeresztet. A tudósító szerint Nadics korábban Donbaszban is ott volt, amikor az ukránok orosz civilekre támadtak. 

Magyar B. Tamás szerint a történtek megmutatják, hogy az orosz terepi hírszerzés a háború négy évvel ezelőtti kirobbanásához képest jelentősen megerősödött. Erre utal, hogy az ukrán tisztek egy külsőre civil vonatnak látszó vonattal utaztak, és mindannyian egy kocsiban tartózkodtak. 

Az esetről az Index is írt, a portál szerint a támadásban hatan haltak meg, és azért az oroszok bocsánatot kértek az ukránoktól, mivel arra az egy héttel ezelőtti, Abu-Dzabiban tartott tárgyalásokon megállapodott nem hivatalos tűzszünet ellenére került sor. Az Index nem említette Ruszlan Nadics érintettségét. 

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!