Pesti Srácok

Mercosur-megállapodás: így szúrja magát tökön az EU

Mercosur-megállapodás: így szúrja magát tökön az EU
Brüsszeli tüntetés a Mercosur ellen
Fotó: Guillaume Horcajuelo

Brüsszel láthatóan öngyilkosságra készül, és mi sem akadályozhatjuk meg. Adott ugye az EU, mint gazdasági szövetség, melynek most már alig van ipara, a tagországok mezőgazdaságát pedig nemes egyszerűséggel tökönszúrja, aláírták ugyanis a Mercosur-megállapodást

25 évnyi tárgyalás után jóváhagyták az Európai Unió országai a Mercosur-kereskedelmi megállapodást – számolt be a Politico. A Mercosur (magyarul Dél-amerikai Közös Piac) egy regionális gazdasági-kereskedelmi szövetség Dél-Amerikában, amelynek teljes jogú tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay. Az Egyesült Államok által a múlt héten megtámadott Venezuela elvben szintén tagja a szövetségnek, de 2016 óta politikai és jogállamisági okokból a tagságukat felfüggesztették.

Brüsszelben már tüntettek a Mercosure ellen
Brüsszelben már tüntettek a Mercosure ellen
Fotó: Marius Burgelman

Csak, hogy tisztázzuk ez mit jelent: az európai mezőgazdaság jelenleg haldoklik, köszönhetően a brüsszeli dilettantizmusnak. Korábban már a GMO-val dúsított ukrán gabonára vonatkozó megállapodás is padlóra küldte a tagországok gazdáit, most rúgnak még egyet a földön fekvőbe.

Mi küzdöttünk

Az egyezményt Ausztria, Franciaország, Írország, Lengyelország és Magyarország nem szavazta meg, Belgium pedig tartózkodott a szavazástól. Mi tehát mindent megtettünk az öngyilkossági kísérlet ellen, de kevesek voltunk. Brüsszel döntött.

Mit jelent a Mercosur?

A megállapodása az EU feladta gyakorlatilag az utolsó versenyszféráját. Az unió nehézipara gyakorlatilag halott, vagy haldoklik. Ami maradt belőle, azt igyekeznek a tulajdonosok hozzánk menekíteni, mert nálunk még van olcsó energia. Mert igen, az energetikai infrastruktúra is tropára ment, hála az elhibázott oroszokkal szembeni szankcióspolitikának, és a zöldátállás idiotizmusának.

A szoftvertechnikban labdába se rúgunk, chipgyártás és egyébként számítástechnikai fejlesztés már nincs. Az AI-fejlesztést az USA inkább Szaud-Arábiába szervezte ki. Nehézipar szintén nincs. Most pedig a megállapodással kinyírták az európai mezőgazdaságot, hiszen az olcsó dél-amerikai termékek egyszerűen kiszorítják az európai gazdákat a piacról.

Feltennénk a kérdést: itt mindenki hülye? Illetve az is érdekelne, hogy megéri még nekünk ebben az unióban maradni? Mi nem kérünk az öngyilkosságból.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!