Pesti Srácok

Orbán feltette a terrorellenes listára a csehországi fegyvergyár elleni támadást magára vállaló szervezetet

Orbán feltette a terrorellenes listára a csehországi fegyvergyár elleni támadást magára vállaló szervezetet
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Felkerült a terrorellenes nemzeti listára a csehországi fegyvergyár elleni támadást magára vállaló Földrengés Frakció (Earthquake Faction). A Magyar Közlönyben megjelent rendelet kedden lép hatályba. A névsorban szereplő szervezetek száma négyre emelkedett.

A Magyar Közlöny hétfői száma alapján bővült a terrorizmus elleni nemzeti lista, méghozzá a csehországi fegyvergyár elleni támadást magára vállaló Földrengés Frakció (Earthquake Faction) nevével. A miniszterelnök által aláírt rendelet kedden lépett hatályba. Orbán Viktor szombaton jelentette be, hogy az ipari gyárak védelmét is megerősítik.

A közel-keleti konfliktus miatt egész Európában nőtt a terrorfenyegetettség és az új típusú terrortámadások veszélye. Új radikális nemzetközi csoportok jelentek meg és követnek el akciókat. A Kormány ezért újabb lépést tesz a magyar emberek, valamint Magyarország energiaellátása és ipari létesítményeinek biztonsága érdekében 

– szerepel a rendeletben.

Korábban az Európai Unió és az ENSZ Biztonsági Tanácsa által elrendelt pénzügyi és vagyoni korlátozó intézkedések végrehajtásáról szóló törvény utalta a kormány jogkörébe a terrorizmus elleni nemzeti listán szereplők kijelölését, az esetükben alkalmazandó korlátozó intézkedések és hatályuk meghatározását. A közlönyben is hivatkozott jogszabály alapján korlátozó intézkedésként be lehet vezetni:

  • a pénzeszközök és gazdasági erőforrások befagyasztását;
  • a pénzeszköz vagy gazdasági erőforrás rendelkezésre bocsátásának tilalmát, valamint;
  • a pénzügyi tranzakciók tilalmát vagy korlátozását lehet megállapítani.

A Földrengés Frakció a negyedik listán szereplő szervezet, emellett az Antifa csoport, a Hammerbande (Antifa Ost) és a Vulkán Csoport (Vulkangruppe) szerepel.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!