Pesti Srácok

Szijjártó: a kormány készen áll a második vajdasági terület- és gazdaságfejlesztési stratégia végrehajtására

Szijjártó: a kormány készen áll a második vajdasági terület- és gazdaságfejlesztési stratégia végrehajtására
Fotó: Hatházi Tamás

A magyar kormány készen áll a második vajdasági terület- és gazdaságfejlesztési stratégia végrehajtására a közösség további megerősítése érdekében - írta Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter kedden a Facebookon. Szijjártó Péter kiemelte, hogy Brüsszel azt akarja, hogy a magyar emberek pénzét vigyék el Ukrajnába, márpedig ha ez történne, akkor nem lenne pénz gazdaságfejlesztésre sem az anyaországban, sem a határon túl.

A minisztérium közleménye szerint Szijjártó Péter arról számolt be friss bejegyzésében, hogy "ahogy négy éve és azóta folyamatosan, most is próbálnak éket verni közénk és elválasztani minket egymástól".

Szijjártó Péter
Szijjártó Péter
Forrás: Szijjártó Péter/FB

Szijjártó: mi így vagyunk egy nemzet

A miniszter az anyaország és a határon túli magyarokkal kapcsolatban hangsúlyozta:

Márpedig mi így vagyunk egy nemzet: anyaországi és határon túli magyarok együtt!

"A vajdasági magyarok helyzete most a legjobb az elmúlt nyolcvan év tekintetében. Ennek két oka van: egyrészt most van a valaha volt legjobb kapcsolat Szerbia és Magyarország között, másrészt pedig a kormány azt csinálja a Vajdaság kapcsán, amit a vajdaságiak kérnek" - folytatta.

Szijjártó Péter rámutatott, hogy a kérés az volt, hogy a vajdasági magyar közösséget gazdaságilag erősítsék meg.

"Ez megtörtént: 16 ezer beruházáshoz adtunk összesen 89 milliárd forint támogatást a vajdasági vállalkozásoknak, melyek így 183 milliárd forintnyi fejlesztést hajtottak végre és munkahelyek tízezreit tették betonbiztossá az itt élők számára" - tudatta a tárcavezető. 

Szijjártó hozzátette:

A Vajdasági Magyar Szövetség most kidolgozta a második terület- és gazdaságfejlesztési stratégiát, melynek végrehajtására készen állunk. Mindannyian tudjuk, tudják: csak a szuverén nemzeti kormányra számíthatnak a határon túli magyarok, ránk viszont mindig!

Majd kiemelte: Brüsszel azt akarja, hogy a magyar emberek pénzét vigyék el Ukrajnába, márpedig ha ez történne, akkor nem lenne pénz gazdaságfejlesztésre sem az anyaországban, sem a határon túl.

"Mi ezt nem engedjük, a magyar emberek pénzéből a magyar nemzetet kell fejleszteni, nem pedig a korrupt ukrán államot működtetni!" - hangsúlyozta a miniszter. 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!