Pesti Srácok

Újabb félmillió migránssal erősíti nemzeti identitását Spanyolország

Günther helyett inkább ők rontják a statisztikákat
Günther helyett inkább ők rontják a statisztikákat. Fotó: MTI/EPA/José M. Rincón

Csak egy icipici szuverenitásáról mondott le Spanyolország, amikor a baloldali kormány úgy döntött, hogy újabb félmillió afrikai migránst fogad be, a jövevények pedig érkezésükkor azonnal bekerülnek a társadalombiztosítás rendszerébe is. Vannak régiók, ahol ezerkétszáz - 1200 - százalékkal emelkedett a bevándorlók száma a tavaly januári adatokhoz képest.

A mór iga alatt az tartották Granada váráról, hogy bevehetetlen, aztán mégis elfoglalták azok a spanyolok, aki még valószínűleg fajtatiszta spanyolok lehettek, voltak céljaik, tettrekészségük, elképzeléseik arról, hogy milyen országban szeretnének élni. Akkoriban a nehéz idők még kemény embereket szültek, a mostani nehéz idők azonban már nem, a következetlen puhapöcsűség eredményeként nem kell harcolni Granada váráért, egyszerűen vissza is lehet adni azt a móroknak.

Csak egy icipici szuverenitásáról mondott le Spanyolország, amikor Pedro Sánchez baloldali kormánya úgy döntött – nem, nem volt népszavazás, meg petíció, meg konzultáció –, hogy félmillió afrikaival megtoldja a demográfiát. Amúgy ez ugyanaz a Spanyolország, amely a 2010-es évek közepétől egyike azoknak az európai államoknak, amelyek a leginkább szenvednek a migránsáradattól. A Vadhajtások szemléje szerint az újabb jövevények érkezésükkor azonnal jogosulttá válnak a társadalombiztosítás szolgáltatásaira is. Ez dekódolható úgy is, hogy Sánchezék meghívtak félmillió haszontalan, dologtalan afrikait egy örökös nyaralásra spanyolba. Ez azért is különösen sérelmes, mert velem például nem ilyen barátságos a spanyol kormány, igaz, én fehér vagyok dolgozom, és heteroszexuális vagyok.

Repülővel érkeznek az éhező mórok

A XXI. század technológiai fölényét jelzi, hogy a minden bizonnyal az éhhalál szélén nyomorgó mórok már nem hajókon hánykolódnak a tengeren, hanem az új eljárásrend értelmében repülővel(!) érkeznek Isztambulba, majd onnan autóval utaznak spanyolba. A gyűjtőpont az észak-afrikai Ceuta nevű spanyol exklávé, ahol a hatóságok szerint ezerkétszáz – leírjuk számmal is: 1200 – százalékkal emelkedett a menedékkérők száma a tavaly januári adatokhoz képest. Az  isztambuli transzfer utáni autókázás szisztémája megmutatja, hogy milyen nagyszerű ötlet volt az Európai Unióban megszüntetni a határok védelmét, megtoldva azzal, hogy az egyaránt 2000. január 1-én született, egyaránt az Ahmed nevet használó, egyaránt életerős, fiatal férfiakból álló sokadalom tagjainak már több joguk van az unióban, mint a bennszülött európaiaknak.

És akkor matekozzunk egy kicsit! Nem lenne meglepő, ha kiderülne, hegy ezeknek az Ahmedeknek maradt otthon fejenként négy felesége, meg fejenként tizenhat gyermeke, innentől a család az család elvét követve követelhetik a családegyesítést, ahogy tették eddig is. A jelenséget a mucsai konzervatívok úgy nevezik, hogy lakosságcsere, a Sánchez-kormány rendeletét meg úgy, hogy hazaárulás. 

Sánchezék már csaknem másfél millió afrikait honosítottak eddig, Madridban jelenleg az egyik legjövedelmezőbb üzlet az, hogy a migránsok az anyakönyvi hivataloknál akár hétszáz eurót is kifizetnek egy-egy időpontért. Ebből következik, hogy a jövő évi spanyol választásokon akár egymillióval is emelkedhet a voksolók száma. Talán az sem lesz kérdéses, hogy ezek az afrikaiak kire szavaznak – a spanyol patriótákra, vagy az őket örök nyaralásra hívó kommunistákra. És akkor tegyük hozzá: ezek azok a kommunisták, akik bár önmagukat emésztik el, szüntetik meg a saját nemzeteiket, abban azonban meggyőződéssel értenek egyet, hogy Magyarországon diktatúra van.

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.