Pesti Srácok

Magyar Péter: várhatóan tizenhat minisztérium lesz a Tisza-kormányban

MAGYAR Péter; VELKEY György László; MELLÉTHEI-BARNA Márton; BUJDOSÓ Andrea
Fotó: Hegedüs Róbert

Hamarosan kinevezi többek között a külügyminiszterét, a pénzügyminiszterét, a gazdasági és energetikai miniszterét, az egészségügyi miniszterét, az élő környezetért felelős miniszterét, valamint az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszterét – jelentette be a Tisza Párt elnöke hétfőn a Facebook-oldalán.

Magyar Péter a közösségi oldalán közzétett videójában azt mondta, hogy hétfőn először ül össze a Tisza 141 fős országgyűlési frakciója, amely 1990 óta a legnagyobb és legerősebb képviselőcsoport a parlamentben. Hozzátette, a frakcióülésen hivatalosan is döntenek arról, hogy a Tisza képviselőcsoportját Bujdosó Andrea fogja vezetni. Szintén döntenek arról a javaslatról, miszerint az Országgyűlés elnöke Forsthoffer Ágnes legyen.

Andrea és Ágnes jelölése emberi, politikai és szakmai garancia arra, hogy az új Országgyűlés valóban a magyar demokrácia működő színtere lesz, ahol az eddigiektől eltérően érdemi, szakmai és politikai vitákra kerül majd sor, mindig törekedve arra, hogy a hazánk és honfitársaink számára a legjobb döntések szülessenek

 - fogalmazott Magyar Péter.

Közölte: ismerteti továbbá a frakció tagjaival a Tisza-kormány struktúráját és a már kiválasztott minisztereket, majd pedig a tanácskozás utáni sajtótájékoztatón, amelyet 14.30-kor tartanak, bejelenti hét miniszter nevét, köztük 

  • a külügyminiszterét, 
  • a pénzügyminiszterét, 
  • a gazdasági és energetikai miniszterét, 
  • az egészségügyi miniszterét, 
  • a honvédelmi miniszterét, 
  • az élő környezetért felelős miniszterét, valamint 
  • az agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszterét.

Megjegyezte, hogy a héten folytatni fogja a kormányalakítási tárgyalásokat, és várhatóan újabb kormánytagokat jelent majd be.

Kiemelt kép: MTI/Hegedüs Róbert.

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!