Pesti Srácok

Betiltással fenyegetik az AfD európai pártszövetségét

Betiltással fenyegetik az AfD európai pártszövetségét

A technokrata propagandaportál Politico szellőztette meg, hogy betiltás fenyegeti az Európai Szuverenitsák pártszövetséget. Utóbbit az AfD alapította, de ide tartozik a bolgár Revival és Eric Zemmour francia Reconquête-ja is.

Bevándorlásellenesség és a gender-ideológia elleni fellépés miatt akár el is marasztalhatják az AfD európai pártszövetségét. Amennyiben ez megtörténik, úgy elveszíthetik jogi státuszukat, és az ezzel járó 2 millió eurós támogatást.

AfD
Tiltott dolgokról beszéltek nyilvánosan az AfD politikusai

Az ügy előzménye, hogy az európai politikai pártokat felügyelő hatóság, az APPF egy 300 oldalas levelet küldött az Európai Parlamentnek, a Tanácsnak és a Bizottságnak. Ebben bírósági döntésekre, képernyőmentésekre és politikusok közösségi médiás bejegyzéseire hivatkozva azt állítják, a politikai platform, és a hozzá köthető politikusok bevándorlásellenesek, antiszemiták, roma-, és genderellenesek. Azt sem mulasztották kiemelni, hogy

a német hírszerzés az AfD-t jobboldali „szélsőséges” szervezetként sorolta be.

Legalább az AfD EP-képviselete nem került veszélybe

Az ügy ugyanakkor nem érinti az Európai Parlamentben működő ESN-frakciót, hanem az ESN európai pártot. Az AfD és más pártok EP-képviselőinek brüsszeli mandátuma nincs közvetlen veszélyben.

 

Ajánljuk még

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.