Pesti Srácok

Hazudhatott a Tisza Párt a migrációs paktumról - a belügyminiszter buktatta le Magyar Péteréket

Hazudhatott a Tisza Párt a migrációs paktumról - a belügyminiszter buktatta le Magyar Péteréket
Magyar Péter (balra) és Ursula von der Leyen parolizik (Fotó: Magyar Péter FB-oldala)

Szöges ellentétét állítják Brüsszelben annak, mint amit a miniszterelnökék mondanak. Hazudhatott a Tisza párt a migrációs paktumról.

Rétvári Bence, a KDNP országgyűlési képviselője egy Facebook-oldalára feltöltött videóban bírálta a Tisza Pártot és a migrációs paktummal kapcsolatos brüsszeli tárgyalásokat. Szerinte hazudhatott a Tisza a migrációs paktumról. Az ellenzéki politikus szerint ellentmondás van a parlamentben elhangzott válaszok és az Európai Bizottság nyilatkozatai között.

HAZUDHATOTT, Magyar Péter
Hazudhatott Magyar Péter (integet a parlamentben) és pártja a migrációs paktumról. (Fotó: Hatlaczki Balázs)

Az ellenzéki képviselő úgy fogalmazott a Mandiner szerint: „Ezen a héten kedden azt kérdeztem a Tisza kormány belügyminiszterétől, hogy milyen tárgyalások folynak Brüsszelben a migrációs paktum kapcsán. Erre azt a választ kaptam, hogy nem része a tárgyalásoknak a migrációs paktum.” 

Hazudhatott a Tisza Párt a migrációs paktumról

Rétvári ezután arra is kitért, hogy szerinte rövid időn belül ellentmondásos kijelentések hangzottak el Brüsszelből. „Három nap sem kellett hozzá, hogy utána Brüsszelben Ursula von der Leyen cáfolja a belügyminiszter állításait, hiszen elmondta, hogy része a tárgyalásoknak a migrációs paktum. Sőt, azt is elmondta, hogy 

Magyarország is ugyanúgy fogja végrehajtani a paktumot, mint a többi ország”

– idézte a bizottsági elnök szavait. A videóban Rétvári Bence végül azt mondta: 

„Tehát hazudtak és lebuktak ismét.

Két lehetőség van. Vagy a belügyminiszter tényleg a szemünkbe hazudott a parlament plenáris ülésén, vagy a másik lehetőség, hogy Magyar Péter a háta mögött állapodott meg, és neki sem mondta el, hogy igazából ő már a brüsszeli bizottsággal megállapodott a migrációs paktum végrehajtásában.” 

 

 

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!