Pesti Srácok

Orbán Viktor közvetíthet Oroszország és az Európai Unió között

Orbán Viktor közvetíthet Oroszország és az Európai Unió között
Orbán Viktor
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Orbán Viktor volt magyar miniszterelnök elfogadható jelölt lehet Oroszország számára, hogy tárgyalópartnerként szolgáljon Oroszország és az Európai Unió között, állítja Szvetlana Zsurova, az Oroszországi Duma Nemzetközi Ügyek Bizottságának első alelnöke.

Kedden a Politico arról számolt be, hogy António Costa, az Európai Tanács elnöke, Sauli Niinistö volt finn elnök és Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság volt elnöke lehet Európa tárgyalója az Oroszországgal folytatandó jövőbeli tárgyalásokon.

Orbán Viktor közvetíthet
Orbán Viktor közvetíthet
Fotó: Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Kaiser Ákos

Véleményünk szerint Orbán lenne a legelfogadhatóbb... Normális beszélgetést folytathatna az elnökünkkel, és pontosan, világosan, érthetően és objektíven közvetíthetné az információkat az Európai Unió felé. A lényeg, hogy objektíven közvetítette azokat 

– fejtette ki véleményét Zsurova a Gazeta.Ru-nak adott interjújában. A képviselő azonban úgy véli, hogy Európa valószínűleg nem fogja őt választani.

A lényeg az, hogy az illető ne legyen ruszofób, de manapság rendkívül nehéz ilyen embereket találni

– hangsúlyozta Zsurova. Korábban Vlagyimir Putyin orosz elnök, újságírók kérdéseire válaszolva az orosz-európai tárgyalások lehetséges tárgyalópartneréről, kifejezte véleményét, hogy személy szerint Gerhard Schröder volt német kancellárt részesítené előnyben, de megjegyezte, hogy az európaiakon múlik, hogy olyan vezetőt válasszanak, akiben megbíznak, és aki nem mondott semmi rosszat Oroszországról. Putyin hangsúlyozta, hogy Európa, és nem Oroszország utasította vissza a tárgyalásokat.

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.

Éles lőszerek és beütött, csuklyás alakok a tévészékház ostrománál – Császár Attila volt a Polbeat vendége

‎Polbeat 2023 március 11.
Hiába híresztelték az ellenkezőjét, azaz, hogy a 2006. szeptember 18-i tévéostrom idején a Hír TV és a mögötte állók szándékosan irányították a tömegeket, valójában mi oda mentünk, ahol a drámai események zajlottak, még a közvetlen feletteseinkkel sem volt idő egyeztetni róla. Gyűjtöttük az információkat az utca történéseiről, megvolt a technikánk, hogy ország-világ élőben követhesse azokat, tehát (sajnos egyedüliként a magyar médiában) a munkánkat végeztük – mondta a Polbeatben a Nézőpont Intézet Jótollú Magyar Újságíró-díjával frissen kitüntetett Császár Attila, aki az MTVA-nál, a Hír TV-nél és az Echo TV-nél végzett bő három évtizedes riporteri, szerkesztő-műsorvezetői munkájával érdemelte ki a kuratórium elismerését. Huth Gergely a műsorban lejátszotta azt az először a PestiSrácok.hu-n bemutatott, drámai belső rádiófelvételt, amelyen a lángoló tévészékházban minden bizonnyal szándékosan magukra hagyott rendőrök kiabálnak kétségbeesetten. Császár Attila válaszul kifejtette sok év oknyomozó riporteri munkája révén megalkotott teóriáját Gyurcsányék akkori, ördögi tervéről. Stefka István pedig a közös médiaháborús élményeket elevenítette fel "Csaszival", hiszen mindketten megtapasztalták, hogy milyen a sajtószabadság "balliberális" módra, amikor 1994-ben a visszatérő MSZP–SZDSZ-hatalom úgy rúgatta ki őket azonnali hatállyal a Magyar Televízióból, hogy még a hivatalos vezetőváltást sem várták ki.