Pesti Srácok

Elhunyt Scherer Péter színművész

Elhunyt Scherer Péter színművész

64 éves korában meghalt Scherer Péter Jászai Mari-díjas színész. Kedden még játszott volna egy színdarabban a Zenthe Ferenc Színházban.

Scherer Péter barátunk ma délelőtt örökre elaludt” – közölte Facebook-oldalán a Nézőművészeti Kft. Az ikonikus színész 64 éves volt. A társulat egyben közölte, ma (kedd) este 9 órakor virrasztást tartanak a B32 Galéria és Kultúrtérben, a Bartók Béla út 32. szám alatt. A Zenthe Ferenc Színház szinte egy időben közölte, hogy A fajok eredete című mai előadása „előre nem látható váratlan körülmények miatt a mai napon elmarad”. A darabban Scherer Péter is játszott volna Mucsi Zoltán és Thuróczy Szabolcs oldalán.

Scherer Péter
Scherer Péter
Fotó: MTI / Cseke Csilla

Scherer Péter legendás filmjei és legendás alakításai

Scherer Péter 1961. november 16-án született Ajkán. 1980-ban érettségizett a szombathelyi Nagy Lajos Gimnáziumban, 1987-ben építőmérnöki diplomát szerzett a Budapesti Műszaki Egyetemen – közben 1984–1994 között az Arvisura Színházi Társulat tagja volt. 1995-ben színművészoklevelet kapott a Magyar Színészkamarától. 1995-től 1997-ig szabadfoglalkozású. 1997-től a Bárka Színház alapító tagja. 2002-től a Krétakör Színház színésze, 2009-től a Nézőművészeti Kft. tagja volt.

Állandó filmes partnere Mucsi Zoltán volt, akivel többek között Jancsó Miklós kései, egyúttal nagyszerű filmjeiben alakították a főszerepeket.

Sokat emlegetett ikonikus jelenetük a Nekem lámpást adott kezembe az Úr Pesten című filmben a rajongók egyik nagy kedvence volt. 

Scherer Péter számtalan díj és elismerés birtokosa volt, köztük

  • a Fővárosi Önkormányzat díját (1995),
  • a Színikritikusok díját (1995),
  • a Magyar Filmkritikusok Díját (1999),
  • a Magyar Köztársasági Érdemrend lovagkeresztjét (2007)
  • és a Jászai Mari-díjat (2009) is magáénak tudhatta. 

(Forrás: Index)

 

 

Ajánljuk még

"Büszke vagyok rá, hogy pályafutásom során nem tettem rosszat egy kollégámnak sem" - A születésnapos Stefka István a Polbeatben

‎Polbeat 2023 június 10.
Rendhagyó Polbeatet szerveztünk Stefka István 80. születésnapjára a Revolution '56 Szabadságharcos Sörözőbe, ahol a PestiSrácok.hu-s csapat mellett Stefka régi barátja és harcostársa, Alexa Károly irodalomtörténész, író, illetve a konzervatív televíziózás nagy, a rendszerváltoztatás utáni - a Horn-Kuncze-kormány által teljesen felszámolt - korszakának két jeles alakja (egyben az ünnepelt akkori munkatársa), Mátyássy Andrea és Dézsy Zoltán is elmondta méltatását, visszaemlékezését. Megszólalt továbbá Stefka István felesége, Naszályi Kornélia és egyik lánya, Stefka Nóra, továbbá Ambrózy Áron, Szabó Gergő és Szalai Szilárd. A Huth Gergely által celebrált rendkívüli adást végül egy fergeteges köszöntés követte, a tortát és a pezsgőt Stefka István kedvenc együttesének, az AC/DC-nek a dübörgésére hozták be a kollégák.

A patriotizmus maga a lázadás - Lajkó Fanni és Szűcs Gábor a Polbeatben

‎Polbeat 2024 december 16.
A mai világ arról szól, hogy egyáltalán ne legyenek nemzetek, ebben pedig a patriotizmus eszméje maga a lázadás. Nemigen maradt olyan uniós tagállam, ahol annyira hazaszeretők az emberek, mint mi, magyarok. Szerencsések vagyunk, hiszen Nyugat-Európában már kevert a társadalom, s lényegében nincs az embereknek nemzettudata - mondta a Polbeat című műsorunkban Lajkó Fanni, jogász az Alapjogokért Központ elemzője, aki másik vendégünkhöz, Szűcs Gábor jogász-elemzőhöz hasonlóan a Nemzeti Ellenállás Mozgalom alapító tagja. Szűcs Gábor ugyanerről így fogalmazott: nem elég önmagában, ha politikusok állnak ki egy ügy mellett, "nekünk is meg kell mutatni, hogy mi a fontos, mert a mi életünkről van szó". Huth Gergely kérdéseire elhangzott az is: Magyar Péter csak epizódszereplő lehet, előbb-utóbb el fog bukni és ezt ő is érzi.