Pesti Srácok

Sulyok Tamás nem mond le, és nagyon kedvesen elmagyarázta a jogállamot, meg a demokráciát Magyar Péternek

Sulyok Tamás nem mond le, és nagyon kedvesen elmagyarázta a jogállamot, meg a demokráciát Magyar Péternek

Magyar Péter semmiféle tiszteletet nem mutat a köztársasági elnöki intézmény iránt. Nem tud és nem is akar. Sulyok Tamás a legnagyobb jóindulattal közeledik a választópolgárok döntéséből előállt helyzethez, de a miniszterelnöki pozíció méltóságának megőrzése nem az ő feladata.

Sulyok Tamás köztársasági elnök vasárnap videóüzenetben reagált az elmúlt hetek politikai vitáira és persze nyilván Magyar Péter tervezett holnapi látogatására a Sándor palotában, illetve a személyét érintő lemondási felszólításokra. Az államfő hangsúlyozta, hogy az országgyűlési választásokat követően „világos politikai igény fogalmazódott meg a köztársasági elnöki funkció újraértelmezésére”, amelyet legitim lehetőségnek nevezett egy alkotmányozó hatalom számára. Ugyanakkor kiemelte: 

„A köztársasági elnök azonban minden esetben a hatályos alkotmányos követelmények szerint köteles ellátni a feladatait, ahogyan egyébként az Országgyűlés és a kormány is.”

Az államfő felhívta a figyelmet arra, hogy a köztársasági elnök megválasztására és hatáskörére vonatkozó szabályok 1990 óta lényegében nem változtak, hivatali ideje pedig szándékosan, a fékek és ellensúlyok részeként tér el az Országgyűlés és a kormány mandátumától. Világossá tette, hogy számára az Alaptörvény az irányadó, amely szerint „a köztársasági elnöknek hatáskörei gyakorlása során együtt kell működnie a mindenkori kormánnyal”. 

Szelid szavak ezek, de nagyon határozottak. 

Magyar Péter egy röhögő fejjel és az alábbi mondattal reagált a köztársasági elnök beszédére:

„Eddig tartott, míg az orbáni maffia összeütött egy hatásvadász, hazug videót?” 

Mit is lehet ilyenkor mondani?

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!