A legtöbben emlékszünk rá, hogy a Momentum annak idején a NOlimpia elnevezésű szerveződésükkel vált ismerté, és az egyesületből nem sokkal később párt lett, amely ezt egy magyar álom összetörésével érte el, amire a mai napig büszkék. A Dialógus az Oktatásért/Dél-Buda szintén egy civilekből álló szervezet, akik az oktatás ügyét lovagolták meg, a választásokra kanyarodva pedig ezerrel elkezdték tolni az ellenzék szekerét. Mostanra azt is elismerték, hogy bizony kormányellenesek, és nem titkolt szándékuk megbuktatni a regnáló rendszert. Mutatjuk a részleteket!
Múlt héten derült fény arra, hogy a Dialógus az Oktatásért/Dél-Buda elnevezésű, civilekből álló szervezet mögé bújtak a XXII. kerületi ellenzéki pártok, hiszen ennek a szervezetnek az ernyője alatt gyűlnek nemsokára össze a kerületben, ahol lehet a képviselőjelöltekkel, balos politikusokkal beszélgetni, ismerkedni. Úgy tűnik, hogy egyfajta rendezvényszervező céggé avanzsáltak, pedig eredetileg az oktatás javítása volt a céljuk. Mivel kicsit furcsa fordulatot vett a tevékenységük, levélben fordultunk hozzájuk, hogy tisztázzák, most akkor őket hova is kell tenni pontosan, hiszen Dialógus az összefogásért címmel fognak most rendezvényt szervezni, ahol csak baloldali politikusokkal és politikusaspiránsokkal lehet eszmét cserélni.
Válaszukban azt írták, hogy azért szervezték meg ezt a rendezvényt, mert
rendszerváltás nélkül nem tudunk változást elérni az oktatásban.
Majd továbbgondolták a sorsukat és változtattak a koncepciójukon azzal, hogy
nyitottunk az oktatás témáján túl a demokrácia általános kérdései felé.
A demokrácia pedig nyilván a túloldalon van és
tekintettel arra, hogy 2024-ben önkormányzati és EP-választások lesznek – ami a demokrácia témakörében egy nagyon is releváns téma – döntöttünk úgy, hogy egy rendhagyó Dialógust szervezünk, ahol a választók személyesen beszélgethetnek a képviselőjelöltekkel.
Na persze a kormánypártiakkal nem, őket jobb, ha nem ismeri meg senki. A demokrácia jegyében persze.
A politikai apátiából a baloldalra
Egy hosszú Facebook-posztban pedig azt fejtegetik, hogy sok ember politikai apátiába esett, az ellenzéki politikusokhoz nem tudnak csatlakozni, nem is ismerik őket:
Mindennek ellenére, szeretné, ha a kormány 14 éves egyeduralma valami csoda folytán véget érne – de a megoldást csak várja, tenni valójában nem tesz érte. Abban szocializálódott, hogy ez a demokrácia. Szavazni eljár (talán…), de ennél többet nem tesz.
Bár állítólag a kirekesztés a jobboldal sajátossága, ez a poszt is jól bizonyítja, hogy a baloldal a diszkriminatív, ugyanis azt írják:
Szeretnénk, hogy – az oktatási Dialógusok mintájára – a személyes találkozás által érdemi párbeszéd indulhasson politikus és választópolgár, de választó és választó, politikus és politikus között is. Szeretnénk, ha csökkenne a szakadék, a távolság a szereplők között, ne egy elvont fogalom legyen egyik a másiknak, hogy személyes benyomás és ne előítéletek alapján mondjunk véleményt bárkiről is.
A kormánypártiakról lehet előítélet, ők ne is tisztázhassák az őket ért rágalmakat, de szegény balosok hadd mossák tisztára nevüket. Azt, hogy a kormánypártiakat nem hívják, érthető, hiszen a rendezvény költségeit a baloldal állta. A hab a tortán, hogy Gulyás Márton Partizán névre hallgató showműsorának egyik korábbi vendége, Ruff Bálint is ellátogat az eseményre, aki a Vétó ötletgazdája. Ő is jó tanácsokkal tudja majd ellátni az egybegyűlteket.
A baloldal tehát gőzerővel rákanyarodott a választásokra, régi-új trükként bevetve a “civilek vagyunk” lózungot, amiről aztán hamar kiderül, hogy ordas nagy hazugság. Ne legyenek kételyeink: ma a Dialógus az Oktatásért ismeri be politikai szándékait, holnap a PDSZ, PSZ, Migration Aid stb. Akik pedig már most meg akarják vezetni a választókat, mit tennének, ha porondra kerülnének?
Fotó: Facebook
Facebook
Twitter
YouTube
RSS