Pesti Srácok

Drogért ölte meg fiatalkorú rokonát egy férfi a Nyírségben

kokain és barátai

Különös kegyetlenséggel, aljas célból, kábítószerrel összefüggésben elkövetett emberölés és más bűncselekmények miatt életfogytiglanra ítélt nem jogerősen egy 21 éves férfit a Nyíregyházi Törvényszék csütörtökön.

A tényállás szerint a büntetett előéletű férfi megölte, majd kifosztotta fiatalkorú rokonát. 2024. május 13-án egy kocsmában találkozott a 17 éves sértettel, akinél kétezer forint volt, amelyet átadott a vádlottnak, és együtt indultak a szomszédos településre kábítószert vásárolni. Útközben összeszólalkoztak, a vádlott a fiút ököllel mellbe vágta, erősen pofon ütötte, majd felkapott a földről egy karót, és azzal kétszer, nagy erővel fejbe vágta. A sértett vérző fejjel a földre rogyott, a vádlott behúzta egy fa alá, ahol folytatta ütlegelését, majd levetkőztette, elvette mobiltelefonját, cipőjét. A ruhadarabokat értékesítette, majd kábítószert vett magának.

A sértett a helyszínen belehalt a bántalmazásba. Halálát fulladás okozta. A vádlott legalább huszonnyolc alkalommal megütötte, megtaposta, ebből legalább tizennyolc fejtájékot, egy nyakat érte.

Az elsőfokú bíróság különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés mellett aljas célból elkövetett emberölés bűntettében is kimondta a vádlott bűnösségét, ugyanis cselekményét azért követte el, hogy a kétezer forintból vásárolt kábítószeren ne kelljen a sértettel osztozkodnia.

Kábítószerért ölt 

- olvasható a törvényszék közleményében. A bíróság kimondta továbbá a vádlott bűnösségét kifosztás, illetve fogyasztással elkövetett kábítószer-birtoklás vétségében is.

Az elsőfokú bíróság halmazati büntetésül életfogytiglani szabadságvesztést szabott ki, melyből a különös visszaeső vádlott fiatal felnőtt korára tekintettel feltételes szabadságra kerülhet, legkorábban 25 év elteltével. Az ítélet nem jogerős miután a vádlott és védője fellebbezett ellene.

Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!