Pesti Srácok

Varga Judit: Fújhat a szél, süthet a nap, de atom nélkül nem fog menni

Varga Judit: Fújhat a szél, süthet a nap, de atom nélkül nem fog menni

Lassan bejáratott folyamattá válik, hogy a magyar kormány az Európai Unióval, illetve a befolyásos uniós hangadókkal szögesen ellentétes álláspontot hirdet valamilyen stratégiai fontosságú kérdésben, aztán a túlerővel szembeni kitartás meghozza a gyümölcsét. Most az atomenergia kapott zöld utat, amit Magyarország régóta szorgalmaz.

– szögezte le Facebook-posztjában Varga Judit, és ezúttal a véleményét az Európai parlament is osztja. Az öröm oka az, hogy az EP megszavazta azt a javaslatot, amely szerint a zöld átállás lehetetlen nukleáris és földgáz alapú energia nélkül.

PestiSracok facebook image

– írta az igazságügyi miniszter, akinek a szavai szerint ez nemcsak a magyar, de az európai gazdaságnak is jó hír.

Az európai gazdaságra mellesleg ráférnek a jó hírek, mert ahogy az EU legerősebb gazdaságában, Németországban állnak a dolgok, itt bármilyen, dominóelv alapján végigsöprő gazdasági katasztrófa elképzelhető a jövőben.

Forrás: Facebook/Varga Judit

Ajánljuk még

Itt a nagy antifa-széljobb vita a Polbeatben: "Nefelejcs" Gergő vs. Lipták Tamás, csütörtök 18 óra, R56!

‎Polbeat 2025 május 29.
Szélsőbal nincs, de igény az volna rá - írta Varga "Nefelejcs" Gergő hét éve a Tett blogon. Nem kellett sokat várnia, hogy a folyamatosan tüzelt antifa csoportok végül radikalizálódjanak, elég csak az Ilaria Salis-féle, 2023-as budapesti terrortámadásra gondolni. Varga "Nefelejcs" Gergő, aki a marxista portál, azaz a Mérce munkatársaként, a Vörös Szittya vlog arcaként és mindenek előtt antifa szervezőként ismert, elfogadta a PestiSrácok felkérését, hogy a másik nagy közéleti szubkultúra, a nemzeti radikálisok emblematikus képviselőjével, Lipták Tamással, a Jobbszélső Telegram csatorna szerkesztőjével, a Magyar Jelen szerzőjével megmérkőzzön a Polbeat nyilvános felvételén, május 29-én, csütörtökön, 18 órától, az R56 Sörözőben. Mérkőzésvezető: Huth Gergely és Kertész Dávid.

Nagyon súlyos, sötét dolgokról írok - Mező Gábor az első novelláskötetéről, régi és új ügynökökről (PS-videó)

‎Polbeat 2024 szeptember 10.
Nagyon súlyos, sötét történetekről írok. Gondolom nem meglepetés, hogy a XX. század második feléből. Azért dolgozom, hogy valamennyire tanuljunk a múltból, és ne menjünk bele ugyanazokba a csapdákba, amikbe korábban. Erre vonatkozik a cím, hogy Az ördög van odakint. Az ördögöt valahogy kívül kell tartanunk, nem szabad beinvitálni a házunkba. Ugyebár csak akkor tud bejönni, ha meghívjuk - mondta Mező Gábor kutató-író első novelláskötetéről, Huth Gergely kérdéseire.