Hatalmas baki a német szociáldemokraták részéről, hogy Jom Kippur, azaz az engesztelés napja alkalmából zsidó hitű német polgártársainknak nem egy zsinagóga fotójával kívántak boldog ünnepeket a Facebook-oldalukon, hanem a jeruzsálemi Sziklamecsetet posztolták ki. Később egy másik posztban kértek elnézést a komoly tévedésért.
Vlagyimir Putyin orosz elnök utasítást adott a zaporizzsjai atomerőmű orosz tulajdonba vételére. Ezzel Európa legnagyobb, összesen hat blokkot számláló nukleáris létesítménye az Orosz Föderációt, nagyrészt az új területeket és a Krím-félszigetet látja el villamosenergiával. Szakértők szerint az erőművet újra kell indítani, mivel fűtésre van szüksége. A fagy ugyanis kárt tehet a vízhűtés csőrendszerében.
Az USA újabb, 625 millió dollár értékű, katonai segélycsomagot ad Ukrajnának, amely nagy precizitású, a Lockheed Martin által gyártott rakétákat is tartalmaz a HIMARS rakétavetőkhöz. A propellermeghajtású rakéták minőségére a Pentagon azt mondta, hogy ezek elérik a Krím-félszigetet is. Az amerikai adminisztráció ezen kijelentésére Dimitrij Peszkov, a Kreml szóvivője azt mondta: „az ilyen kijelentések, közvetve és közvetlenül is megerősítik az Egyesült Államok részvételét ebben a konfliktusban, ami rendkívül veszélyes helyzetet teremt.” A csomag a 4 rakétavetőn kívül tartalmaz még 32 tüzérségi löveget, 200 páncélozott járművet.
Dánia és Svédország ki akarja zárni Oroszországot a vizsgálatból, amely azt hivatott kideríteni, hogy ki robbantotta fel az Északi-Áramlat-2 földgázvezetéket. Moszkva ezt aggasztónak tartja, hiszen a vezeték többségi tulajdonban a Gazpromé. A Kreml szerint Moszkvát mindenképpen be kell vonni a nyomozásba.
Az USA a Japán-tengerre irányította a USS Ronald Reagan atommeghajtású repülőgéphordozóját. Erre válaszul Észak-Korea két rövidhatótávolságú rakéta tesztkilövésével reagált. A rakétákat az észak-koreai főváros Phenjan közelében lőtték ki, egyik 300 kilométer, a másik 800 kilométer távra repült.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS