A Balaton nemcsak fürdésből, lángosból buliból állhat, hanem vannak olyan csodái, amelyeket mindenképpen érdemes meglátogatni. Ilyen Balatonedericsen az Afrika Múzeum. A kiállítással és a kis állatkerttel rendelkező vadászkastély Dr. Nagy Endre tulajdona volt. Az 1913-ban, Ószőnyben (Komáromban) született honfitársunknak kalandos élete volt. Ősei birtokát nagyapja elkártyázta, így saját erejéből kellett kiemelkednie az átlagemberek közül. Jogi doktorátust szerzett a pécsi egyetemen, majd bevonult katonának. 1936-ban leszerelt és közigazgatási gyakornok lett, éhbérért. Kiváló lovasként a csendőrtiszti pálya kézenfekvő volt számára. Hatvanba vezénylése alatt ismerte meg Hatvany Alexandrát, későbbi feleségét.
A háború után a kitelepítéstől tartva Németországba költözött majd régi barátja az Afrikakutató Kittenberger Kálmán segítségével jutott el Tanzániába és Arusha városához közel a Meru-hegy lábánál telepedett le. Neki köszönhető az első tanzániai nemzeti park megalapítása is Dr. Julius Nyerere akkori elnökkel, mivel mindketten szívügyüknek tekintették a vadvédelmet és a vadgazdálkodást. A helyiek szakálla miatt Bwana Masharubunak, azaz nagyszakállú úrnak hívták vagy idősebb korában Babunak azaz nagyapának. Nemcsak Balatonedericsen, hanem Tanzániában is van egy kis múzeum, amely munkásságát mutatja be.
Nagy Endre 1984-ben tudta visszavásárolni a balatonedericsi családi kúriáját, melyet afrikai trófeáival töltött meg. A házat 1988-tól látogathatják az érdeklődők, élő múzeumként szolgál a „vadasparkkal” együtt. Nagy szerepe volt a Windisch-Graetz hagyatéknak a keszthelyi Festetics kastélyban történő elhelyezésében. A nyolcvanas évek végétől kezdve folyamatosan elismerték a vadászati kultúra gyarapítása terén elért eredményeit. Hamvait két otthonában, Balatonedericsen és Tanzániában helyezték örök nyugalomra.
Szombati tatabányai fórumán Magyar Péter megmutatta igazi arcát mert felhergelte szimpatizánsait és többszázan a helyi Turul étterem elé vonultak, ami nem kis pánikot okozott a személyzetnek és az ott tartózkodó vendégeknek. Az eset előzményét a tulajdonos mondta el riportereknek: „Jött öt hölgy, akik szerettek volna leülni a teraszon, de a felszolgáló közölte, hogy a teraszon nincs hely, ott már pénteken beteltünk teljesen. Felajánlotta nekik a felszolgáló, hogy üljenek be, mert bent meg bőven van hely, de ők dohányozni szeretnének, és különben is látnak ott egy asztalt, ahol nem ül senki. A felszolgáló közölte velük, hogy igen, de oda jönnek hamarosan, tehát az is foglalt. Ez nagyon nem tetszett nekik” – mondta a Turul Étterem tulajdonosa, Boczonádi János.
Magyar Péter is bement az étterembe és azzal vádolta a tulajdonost, hogy a Tisza Pártos pólót viselő nőket politikai hovatartozásuk miatt nem akarták kiszolgálni. A feldühödött tömeg a tulajdonos szerint ütötte az ajtókat és az üvegportálokat. Az étterem üvegfalának egyik eleme berepedt, balesetveszélyessé vált, ezért ki kell cserélni. De, nemcsak ebből a szempontból érte kár az éttermet. Sokan ugyanis trágár, lejárató véleményeket fogalmaztak meg az étterem közösségi oldalán, de fenyegető telefonhívásokat is kapott a tulajdonos. Ezek miatt azt fontolgatja, hogy hírnévrontás miatt feljelentést tesz.
A tulajdonos elmondta, hogy ő szívesen megmutatja a foglalási naplót is, mert minden asztalt már előző nap lefoglaltak, de Magyart a videófelvételek szerint ez nem nagyon érdekelte, látszott, hogy balhét akar. Magyar Péter már nem először szít „lincshangulatot” az őt istenítő tömeggel, néhányszor már a konzervatív oldal újságíróira is ráuszította csürhéjét és többször elmondta, hogy június nyolcadikán nem lesznek békések. Az őt láthatóan már szektavezérként követő tömeg pedig issza szavait és követi utasításait.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS