Vlagyimir Putyin orosz elnök szerint az ukrán csapatok megkíséreltek csapást mérni a kurszki atomerőműre. Az orosz kormány erről tájékoztatta a Nemzetközi Atomenergia Ügynökséget. A közelmúltban a zaporizzsjai nukleáris létesítményt támadták az ukránok. Kurszk megyében a benyomuló ellenséges egységek felrobbantottak három hidat a Szejm folyó felett, hogy ezzel is nehezítsék az orosz csapatok utánpótlását.
Annak ellenére, hogy már nagyjából 4500 katonát és számos harci eszközt vesztettek ukrán egységek még mindig tartják magukat a kurszki régióban, ahol komoly áttörést hajtottak végre orosz területre. Sokan nem értik, ez hogyan volt lehetséges. A frontvonal jelenleg 1200 km hosszú, ez nagyjából a Budapest-Hamburg távolságnak felel meg. A területet folyamatosan pásztázzák a CIA és az NSA kémműholdjai. Az amerikai ügynökségek felvételei pedig megmutatták, hogy hol van csekély élőerős határvédelem. A Kurszk megyei határt valóban kisszámú sorkatonai állomány és határőrök védték. Ezért esett Kijev választása erre a régióra. Egyes katonai szakértők szerint az orosz hadsereg túlságosan is a Donbaszra koncentrált és nem számított egy ilyen meglepetés szerű előretörésre.
Az is tény, hogy egy ilyen hosszú frontszakaszt lehetetlen jól kiképzett és felszerelt harcoló egységekkel védeni, hiszen akkor ezek hiányoznának a front aktív szakaszairól. A védelmet így a sorkatonai állományra bízzák. Nyilvánvalóan ezek számát most meg fogják növelni. Az ukrán támadás hatására nagyon megugrott az önkéntesek száma. Az év végéig nagyjából 690.000 újoncot tud Moszkva hadrendbe állítani.
Petr Pavel cseh elnök úgy hangzott, mint egy nemzetközi terrorista, amikor azt állította, hogy az Északi Áramlat gázvezetékek legitim célpontot jelentenek Ukrajna számára
– mondta Marija Zaharova, az orosz külügyminisztérium szóvivője.
Pavel a megjegyzést a Wall Street Journal egyik cikkére reagálva tette, amely a múlt héten arról számolt be, hogy Kijev követte el a 2022 szeptemberi szabotázst, amely megrongálta az orosz gáz Németországba és Nyugat-Európa többi részébe történő szállítására épített kulcsfontosságú infrastruktúrát.
A cseh elnök a Novinky.cz hírportálnak szerdán nyilatkozva úgy érvelt, „hogyha az Északi Áramlat támadásának célja az volt, hogy elvágja az Európába irányuló gáz- és olajszállításokat és a pénzáramlást vissza Oroszországba, akkor… ez egy legitim célpont lenne Ukrajna számára”. Pavel ugyanakkor hangsúlyozta, hogy nem rendelkezik „egyértelmű terhelő” bizonyítékokkal arra vonatkozóan, hogy Kijev állt a szabotázs mögött. „Korábban ilyen eszméket csak a betiltott nemzetközi terrorista szervezetek képviselői hangoztattak” – tette hozzá Marija Zaharova.
Hatalmas botrány van Németországban, miután rendőrök megszellőztették az alsó-szászországi Bevándorlási Hivatal parancsát a kitoloncolásokat illetően. A dokumentumban az áll, ha egy kitoloncolás alatt álló illegális bevándorló ellenállást tanúsít és nem akar felszállni a repülőgépre, akkor szabadon kell engedni, hogy visszatérhessen a számára kijelölt menekültotthonba. Mindez azután, hogy néhány napja egy az Elefántcsontpartról származó bevándorló súlyosan megsebesített egy rendőrt, amikor kitoloncolás céljából a repülőtérre vitték. A rendőrt kórházba kellett szállítani. Ebben az esetben a rendőrök bevitték az elkövetőt városi bíróságra, ahol egy bíró elrendelte a migráns letartóztatását, főleg azért, mert nem az első eset, hogy rendőrökre támadt. A Német Rendőri Szakszervezet egy nyílt levélben, amelyet a belügyminisztériumnak címzett abszurdnak nevezte a bürokrácia legújabb őrületét. A szakszervezet elnöke, Manuel Ostermann szerint Németország már nem uralja a határait és városait, a lakosság pedig a rendőröktől várja el, hogy rend és biztonság legyen az országban. Ám a politikusok akarata nélkül ez lehetetlen.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS