Pesti Srácok

Magyar hadifoglyok, balfék német ügynökök, nyugodtabb a Közel-Kelet

Szijjártó Péter hazahozott Moszkvából két magyar hadifoglyot, akiket az ukránok kényszersoroztak. Ez is nagyban dicséri hazánk remek, kiegyensúlyozott külpolitikáját. Névazonosság miatt évekig figyeltek egy ártatlan tanárnőt a német ügynökök. Láthatóan elfogytak Irán rakétái.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a moszkvai tárgyalásával, amelyet Vlagyimir Putyinnal folytatott biztosította hosszútávra változatlan árakon hazánk energiaellátását a kőolaj és a földgáz terén. Megegyeztek, hogy amennyiben Kijev nem hajlandó megnyitni a Barátság-kőolajvezetéket, akkor áttérnek a tengeri szállításra a Földközi-tengeren. Zelenszkij Brüsszellel és a Tiszapárttal eltökélten szabotálni akarja hazánk energiabiztonságát a választások előtt.

Hazatértek a hadifoglyok

Óriási gesztus volt Vlagyimir Putyintól, hogy a külügyminiszter hazahozhatott két kárpátaljai magyart, akiket az ukrán hadsereg toborzói kényszersorozással hurcoltak ki a frontra. Szerencsére honfitársaink orosz fogságba kerültek és nem haltak hősi halált, mint már nagyjából egymillió ukrán katona az elmúlt négy évben. Az, hogy tegnap éjjel eljöhettek Oroszországból a kormánygéppel, hazánk kiegyensúlyozott külpolitikáját dicséri. Kétség nem fér hozzá, hogy mienk a legremekebb külügyminiszter a világon.

Durva titkosszolgálati hiba Németországban

Egy jobbradikális társkeresőoldal, a „WhiteDate” (FehérRandi) üzemeltetőjét tévesztették össze az ügynökök egy 59 éves tanárnővel, aki a berlini Gazdasági-és Jogi Főiskolán tanított. A hölgy a Liv Heide névre hallgat, erre keresztelték. A társkereső oldal tulajdonosa Christiane H., hogy igazi kiléte titokban maradjon felvett egy pszeudonimet és véletlenül a Liv Heide nevet választotta, nyilvánvalóan, mert ennek régies német hangzása van. Az Alkotmányvédelmi Hivatal ügynökei csak rákerestek a Liv Heide névre a központi lakossági nyilvántartóban és azonnal megtalálták a tanárnő adatait. Rögtön el is kezdték figyelni és lehallgatni. Az akció két évig tartott és semmi gyanúsat nem találtak az 59 éves tanárnő életében, viselkedésében, ismeretségi körében. Ennek ellenére az aktájában az állt, hogy ő a radikálisok részére létrehozott társkereső oldal üzemeltetője és alkotmányellenes cselekedeteket hajt végre. Az ügynökök szerint egyértelmű volt, hogy Liv Heide tanárnő neonáci. Ezt közölték is az iskolával. A tanárnőt még aznap azonnali hatállyal elbocsájtották. Azóta jogi útra terelte az ügyet, kérte, hogy vegyenek hangmintát és hasonlítsák össze az oldal üzemeltetőjének a hangfájljaival. Ám a hivatal erre nem hajlandó. A tanárnő feljelentette a titkosszolgálatot és ügyvédet fogadott. Négy hónapos jogi vita után a titkosszolgálat beismerte, hogy tévedett. A tanárnőt azonban nem vették vissza a főiskolára, mivel a posztját már betöltötték. Most egy lakberendezési boltban dolgozik eladóként.

Nyugodtabb a Közel-Kelet

Az utóbbi napok rakétazápora és a dróntámadások Irán részéről szinte teljesen abbamaradtak. A Pentagon szerint a perzsa államnak elfogytak az eszközei és az amerikai és izraeli vadászbombázóknak sikerült megsemmisíteniük a kilövőrámpákat. Több állam is megkezdte a régióban rekedt turisták kimentését. Hazánk ma indítja a második evakuációs járatot Jordániából, a német Lufthansa pedig az ománi fővárosból Maszkatból kezdi meg a kimenekítést. Az Emírségekben is lassan újraindul a légiforgalom, de még jó időbe fog telni, amíg a több, mint félmillió európai hazatérhet. A libanoni Middle East Airlines és a jordániai Royal Jordanian légitársaság is már több európai és tengerentúli járatát elindította csütörtökön, bár az éjszakai légtérzár még érvényben van.


 


 


 


 

 

Ajánljuk még

Boros Lajos, az "erkölcsi nulla", a "tégla" – Így lett a KISZ dalnokából a Hanglemezgyár cenzora

A Hálózat 2020 június 14.
Boros Lajos, a ma is népszerű "Lali király" a Danubius Rádiónál, Bochkor Gábor társaként lett igazán ismert. A hetvenes években még politikai csasztuskákat énekelt, olyan gyengén, hogy azt még az akkori sajtó is kritizálta. A KISZ egyik kedvence eredetileg mérnök volt, de olyan jól helyezkedett, hogy 1973-ban már ő is kimehetett a berlini VIT-fesztiválra. Egy másik rendszerkedvenc duó szerint Boros feljegyzéseket írt róluk, ők ezért nem mehettek a következő VIT-re, Kubába, holott Fidel Castro öccse is rajongott értük. Ők egyszerűen "téglának" nevezték Borost. Tény, hogy Boros jól helyezkedett, mert a Hanglemezgyárnál folytatta, ahol Bors Jenő és Erdős Péter befolyásos munkatársa lett. Galla Miklós szerint Boros "erkölcsi nulla" volt, és szándékosan gyereklemezként adta ki az albumukat. A ma már kevéssé ismert, de akkor nagyon népszerű Névtelen Nulla szerint nekik is Boros tartott be, legnagyobb sikereik idején nem adta ki a lemezüket, és később is C kategóriásak lettek. Boros Lajos ismeretlen története.

Jobba Gabi színésznő tragikus élete és öngyilkossága – Kik „vették el tőle a levegőt”?

Magyar ugar 2021 január 9.
Jobba Gabi hatalmas csillaga volt a Kádár-rendszernek, Aczél egyik kedvenc írója, Gyurkó László is támogatta, valamint az az Erdős Péter, akinek az egyik kedvese volt. Mégis öngyilkos lett, tragikusan fiatalon, mindössze harminchat évesen. „Nincs több erőm ezzel a lelki nyomorúsággal élni és nem akarok tovább senkinek a terhére lenni” – írta utolsó levelében, míg Gyurkó arra célzott, valakik tönkretették, elvették tőle a levegőt. Mi történhetett? Tóth Eszter Zsófia történész tragikus életének és halálának járt utána.