Az angol és brit Rothschildok közös tulajdonában lévő kockázati tőkealap Amerikába költözik. Rothschild & Co végzi többek közt a brit uralkodóház vagyonának kezelését, de az ő kezükben van francia bortermelés tetemes része is. Úgy tűnik, hogy a Brexit miatt a Rothschild családnak választania kell Európa és Amerika között: az euró és a dollár közt. Ők meghozták a saját globális döntésüket: a dollárt és az USA-t választották.
Rothschild & Co Asset Management Europe a család üzleti vállalkozásainak egyik zászlóshajója, amely a család brit és francia ágának irányítása alatt van. A cég banktevékenysége lefedi a befektetési banki, a szerkezetátalakítási, a vállalati banki, a magántőke, az eszközkezelés és a magánbanki tevékenységeket, továbbá közismert, hogy kormányok és nagyvállalatok tanácsadójaként és hitelezőjeként tevékenykedik. Egyszóval mindennel foglalkoznak, amiben csak pénz van. A Reuters híre alapján Rothschild & Co Asset Management Europe teljes vagyonát átruházza a Candriam fedezeti alapra, amely globális érdekeltségű cég.
A Rothschild család brit és francia ága egyesül
A Rothschild & Co 2003-ban jött létre, amikor az angol NM Rothschild & Sons és a francia Rothschild & Cie Banque egyesültek David R. de Rothschild vezetése alatt. Ez a tíz legnagyobb globális befektetési bank egyike és bizonyos mutatók szerint nemcsak Európa, hanem a világ legnagyobb befektetéséket elősegítő pénzintézete.
Angol uralkodóház bankja
Rothschild család a brit nemesség kedvenc bankárai már évszázadok óta, és legfőbb ügyfelük a Brit Királyi Család. A korábbi elnök, Sir Evelyn Rothschild, II. Erzsébet királynő személyi pénzügyi tanácsadója volt, és 1989-ben megkapta a hálás uralkodótól a lovagi címet.
A francia bortermelés is a Rothschildok tulajdonában van
Francia oldalon ennél jóval nagyobb viszontagságokat éltek át a Rothschildok. Francois Mitterrand alatt, 1981-ben államosították a Banque Rothschildot és átnevezték Compagnie Européenne de Banque-nek. De a bankot 1983-ban visszaadták a családnak, azonban a Rothschild név használatát megtiltották. Párizs-Orléans bank tulajdonában van például a francia bortermelés nagyrésze és fő hitelezője a borászatnak. 1986-ban aztán visszakapták a nevüket és Rothschild & Cie Banque néven futottak tovább. Ez a cég fuzionált 2003-ban angol családi vállalkozással, a Rothschild & Sons-al.
A Rothschild & Co Asset Management Europe vevője a Candriam nevű cég, amely Luxemburgi székhelyű, 1996-ban alapított páneurópai cég, amely 2015-ben és 2016-ban elnyerte az “Az év vagyonkezelője díjat”. Azonban az európai székhely ellenére egy izig-vérig New-yorki-i cégről van szó, amely része a New York Life Investments hálózatnak. Ez a hálózat abszolút globális és mindenhol jelen van a Földön. De ők végzik a nagy tech-cégek, mint a Google, az Apple európai pénzeinek adóoptimalizálását is. Vagyis a képlet egyszerű: Rothschildok részben feladják az európai érdekeltségeiket és globális lefedettségű, amerikai illetőségű cégekbe mentik át a pénzüket.
Amerika vagy Európa?
A lényeg az, hogy az angol és brit Rothschildok kivonulnak Európából és Amerikába viszik a vagyonuk egy részét. Ennek oka pedig nem más, mint a Brexit. Úgy tűnik, hogy a brit pénzügyi szektor ki fog szorulni az Európai Unióból és erre valamilyen választ kell adni a Rothschildoknak. Választhatnak Európa és Amerika között, és a jelekből úgy tűnik, hogy ők az utóbbit favorizálják.
Kiemelt kép: A dinasztia 200. évfordulójának ünnepe. Balról jobbra: Jacob Rothschild, Amschel Rothschild, Guy de Rothschild és Edmond de Rothschild.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS