Lassan visszatér az élet a rendes kerékvágásba, ennek egyik jele például az, hogy stábunk is jelen lehetett Kocsis Máté és Gulyás Gergely valódi (és nem online) közös sajtótájékoztatóján, amelynek apropója az volt, hogy végül ismét tévedtek az ellenzék hivatásos károgói: elmaradt a diktatúra, a kormány visszaadta a veszélyhelyzet miatt megszavazott különleges jogköreit. Megnyugodhat tehát a demokráciát sokadjára elsirató ellenzéki tábor, Orbán tejhatlama(!) megbukott, kis hiba, hogy ezt nem a balliberális politikusok földrengető hisztije vívta ki, hanem csak annyi történt, hogy a kormány azt tette, amit előre megígért.
Százkilencvenkét igennel, ellenszavazat és tartózkodás nélkül fogadta el kedden az Országgyűlés a koronavírus-járvány miatt elrendelt veszélyhelyzet megszüntetését. Az Országgyűlés keddi döntése értelmében a veszélyhelyzet megszűnik, a képviselők ugyanakkor megszavazták a rendkívüli jogrendet biztosító új törvényt is, annak értelmében továbbra is a helyükön maradnak a kórházparancsnokok, a kormány pedig az országos tisztifőorvos javaslatára egészségügyi válsághelyzetet rendelhet el akkor, ha nemzetközi horderejű közegészségügyi-járványügyi szükséghelyzet, az emberek életét, testi épségét, vagy az egészségügyi ellátást veszélyeztető körülmény következik be- derült ki Kocsis Máté és Gulyás Gergely közös sajtótájékoztatóján.
A baloldalra nem lehet számítani a bajban
Kocsis Máté a veszélyhelyzet idejét mérlegelve kijelentette, hogy kiderült, hogy a baloldalra nem lehet számítani a bajban. Ezt a politikus azzal indokolta, hogy a világon szinte egyedülálló módon a hazai baloldal a nemzeti egység megteremtése ellen dolgozott a járványhelyzet alatt. Ez pedig a mai napig nem változott meg, Kocsis szerint állítását bizonyítja, hogy a baloldal ma is a járványügyi készültségi helyzet fenntartása ellen szavazott.
A Fidesz frakcióvezetője arról is beszélt, hogy míg a hazai és nemzetközi sajtóban Magyarországot kiáltották ki diktatúrának, a valóság, hogy az Európai Parlament az, ami épp nem ülésezik nem pedig a magyar. Hozzátette, azok a balliberális politikusok kiáltottak márciusban leghangosabban diktatúrát, akik a mai napig nem hívták össze a vezetésük alatt álló települések közgyűléseit, egy személyben kormányoznak és hoznak döntéseket. Emlékeztetett, hogy ezen vezetők közé tartozik a Lánchíd felújítását halogató Karácsony Gergely, vagy a milliárdos közbeszerzésekről egy személyben döntő Pikó András. Utóbbi kapcsán Kocsis megjegyezte, ha annak idején ő bonyolított volna le közbeszerzést a képviselő testület nélkül, kellemetlen kérdéseket kapott volna a haladó sajtótól és jogvédőktől. A balos demokrácia azonban ezt is elbírja.
Csütörtökre véget érhet a veszélyhelyzet
Gulyás Gergely a tájékoztatón arra kérte Kövér László házelnököt és Áder János köztársasági elnököt, hogy mihamarabb folytassák le a rendkívüli jogrendet lezáró jogszabály életbe léptetéséhez szükséges vizsgálatokat és írják azt alá. Amennyiben ez szerdáig megtörténik, úgy a kormány már holnap dönthet rendkívüli jogköreinek visszaadásairól, vagyis a különleges jogrend már szerda éjfélkor véget érhet. A különleges jogrendről szólva a miniszter kifejtette, a kormány rendkívüli felhatalmazása azt a célt szolgálta, hogy a kabinet a járvány elleni hatékony fellépés érdekében alkotmányos, szükséges és arányos mértékben korlátozhasson alapvető jogokat, például lakhelyelhagyási tilalmat rendelhessen el. A kormány ezen jogosultsága viszont a rendkívüli jogrend végével megszűnik. Megjegyezte továbbá, a kormánynak kvázi törvényalkotási joga volt, ezek hatálya a veszélyhelyzet végével megszűnik. Hozzátette, márciusban még 120 nap felhatalmazást adott volna az ellenzék, a valóságban azonban minden diktatúrázás ellenére az, hogy 90 napig sem tartott a kormány rendkívüli felhatalmazása, amit most az említett járványügyi készültség vált fel.
Facebook
Twitter
YouTube
RSS