Sikerült összegyűjtenie és már le is adta az országgyűlési választáson való részvételhez szükséges aláírásokat az előzetesben ülő Czeglédy Csaba – tudta meg a hvg.hu. Ha nyilvántartásba veszik, a több mint hatmilliárd forintos adócsalással gyanúsított politikus kiszabadulhat a börtönből.
Az előzetesben ülő Czeglédy Csaba nevében szerdán leadták a helyi választási irodánál az összegyűjtött ajánlóíveket, egészen pontosan 721 darabot – tudta meg a hvg.hu a politikushoz közel álló, névtelenséget kérő forrásból. Így, ha van is benn duplikáció vagy elrontott aláírás, akkor is meglehet az induláshoz szükséges 500 ajánlás. A politikus ismerősei az aláírásgyűjtést február 19-én kezdték meg, és állítólag nem volt nehéz dolguk, több szombathelyi választó maga jelentkezett Czeglédy családjánál, hogy aláírásukkal támogatnák a csalással meggyanúsított politikust.
Emlékezetes, a PestiSrácok.hu számolt be róla elsőként, hogy Czeglédy Csaba függetlenként elindul az országgyűlési választásokon. Megírtuk azt is, ha nyilvántartásba veszik, mentelmi jog illeti meg, így kiszabadulhat az előzetes letartóztatásból és amíg a választási bizottság fel nem függeszti a politikus-ügyvéd mentelmi jogát, Czeglédy szabadlábon maradhat:
Amikor valaki igazolt képviselőjelölt lesz, jogszabály alapján mentelmi jogot kap. A mentelmi jog felfüggesztését képviselőjelölt esetében a bíróság a Nemzeti Választási Bizottságtól kérheti. A határozat meghozatalára az NVB-nek nyolc napja van. A mentelmi jog felfüggesztése után, ha az ügyészség úgy látja, hogy továbbra is fennállnak az előzetes letartóztatás okai, a kényszerintézkedést újra indítványoznia kell a bíróság előtt
– hangsúlyozta a PestiSrácok.hu-nak ifjabb Lomnici Zoltán alkotmányjogász, aki arra is utalt, hogy egy mentelmi joggal rendelkező személy – annak felfüggesztéséig – bármit megtehet, ad absurdum a kényszerintézkedés egyik okaként rendszerint megjelölt szökés, elrejtőzés veszélye is felmerülhet esetében.
Hatmilliárdos adócsalás, bűnszervezetben
Ismert, Czeglédy Csaba és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen elkövetett, különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt folyik eljárás. A gyanú szerint a Czeglédy Csaba vezetésével létrejött bűnszervezet céghálózata 2011 és 2016 között diákmunka-közvetítéssel foglalkozott, a bűnszervezet élén álló, a Humán Operátor Zrt.-hez köthető emberek – a közvetítő cégek és a strómanok által vezetett iskolaszövetkezetek segítségével – el akarták kerülni a munkaközvetítés után járó közterhek megfizetését. A gyanú szerint így több mint hatmilliárd forint vagyoni hátrányt okoztak az állami költségvetésnek.
Vezető kép: MTI
Facebook
Twitter
YouTube
RSS