Az ellenzék bevándorláspárti polgármester-jelöltjei nagy veszélyt jelentenek a településekre – jelentette ki kedden a Fidesz-frakció szóvivője Botka Lászlóra, Nemény Andrásra és Jeszenszki Andrásra utalva. Halász János hangsúlyozta: azokban a külföldi városokban, ahol a polgármester bevándorláspárti és segíti a migránsok betelepítését, ott rohamosan romlik a közbiztonság, megnő az erőszakos bűncselekmények száma és vége van az ott élők nyugalmának.
Az októberi önkormányzati választásnak különösen nagy tétje van, a bevándorláspárti európai baloldal ugyanis minden szinten ki akarja építeni a hálózatát a tagállamokban. Kormányzati és önkormányzati szinteken is olyan politikusokat akar pozícióba helyezni, akik hajlandók a migránsok elosztására és betelepítésére
– mondta Halász János. Mint a Fidesz-frakció szóvivője fogalmazott, a magyar ellenzék is tele van migránspárti polgármesterekkel; „díszpéldányuk” Botka László, Szeged szocialista vezetője, aki „kezdettől fogva támadja a kerítést”, az MSZP miniszterelnök-jelöltjeként meg is ígérte a lebontását.
Botka László külön egyeztetett Martin Schulzcal, „a bevándorláspárti európai szocialisták akkori vezetőjével”, és nyilvánvalóvá tette, hogy Szeged tárt karokkal fogadja a migránsokat
– fűzte hozzá.
Ismert: Botka a 2015-ös migránsválság csúcspontján a Népszabadságnak arról beszélt, hogy „a város lakosságát egyáltalán nem zavarták a menekültek”, és leszögezte, hogy „a drótkerítés fizikailag sem tartja vissza azt, aki át akar jönni a határon”. Egy hónappal később pedig úgy nyilatkozott: „Magyarország igazi problémája nem a bevándorlás, hanem a kivándorlás! Egész Európa azon »kacag«, hogy pont a Fidesz-kormány az élharcosa – ostoba, magyar nyelvű (!) plakátokkal, támogatógyűjtő »konzultációval«, teljesen hasztalan 175 km-es drótkerítéssel – a menekültek elleni küzdelemnek.” De maga Martin Schulz is arról beszélt 2016 márciusában, hogy „Szeged elkötelezetten baloldali város, oda bármelyik menekültet el lehet küldeni”.
Az ellenzék szombathelyi polgármester-jelöltje, Nemény András is bevándorláspárti, támogatja a migránskvóta bevezetését. Ez azt jelentené, hogy futószalagon osztanák szét Európa különböző városaiban, így a magyar településeken is a migránsokat
– folytatta Halász János. Emlékezetes, Nemény ugyancsak a 2015-ös migránsválság közepén azt fejtegette, hogy „a bevándorlók közel sem jelentenek akkora problémát, és van rá egy jó, valós válasz, az Európai Unió kvótarendszere”.
A Fidesz frakciószóvivője a nyíregyházi ellenzéki polgármester-jelöltet, Jeszenszki Andrást is bevándorláspártinak nevezte, aki „ugyancsak támadja a magyar kormány bevándorláspolitikáját”. Jeszenszki 2015. szeptember 6-án azt írta ki közösségi oldalára, hogy „Orbán dühöng és kibújik a felelősség alól. Pénteki rádiónyilatkozata alapján a menekültek vonulásáért, az éhségsztrájkokért, a felfordulásért és a Magyarországon rekedt emberek kétségbeeséséért mindenki hibás, csak a magyarok nem. Így Európa, a németek és maguk a migránsok.”
A migránsbarát ellenzéki politikusok sorát gyarapítja továbbá Legény Zsolt is, aki 2006–2010, valamint 2014–2018 között volt az MSZP országgyűlési képviselője, jelenleg pedig a párt Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei listáján szerepel. Ő 2016. szeptember 21-én a kvótanépszavazás hajrájában azt fejtegette, hogy nincs semmiféle kötelező kvóta az unióban. „Napirenden sincs a kötelező betelepítési kvótára szóló javaslat, ami csak egy javaslat lett volna, nem egy határozott azonnali döntés, szóval nincs már ilyen javaslat sem” – jelentette ki Legény Zsolt.
Halász János felhívta a figyelmet arra, hogy azokban a külföldi városokban, ahol a polgármester bevándorláspárti és segíti a migránsok betelepítését, ott rohamosan romlik a közbiztonság, megnő az erőszakos bűncselekmények száma és vége van az ott élők nyugalmának.
Az ellenzék bevándorláspárti polgármesterjelöltjei nagy veszélyt jelentenek a településekre
– jelentette ki a Fidesz-frakció szóvivője, aki ezért arra kérte az embereket, hogy október 13-án szavazzanak a nyugalomra, a biztonságra, szavazzanak a Fidesz–KDNP jelöltjeire.
Forrás: Magyar Nemzet; Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook
Twitter
YouTube
RSS