Információink szerint szocialista berkekben már csak két komolyan vehető elnökjelöltről vitáznak mértékadó szocialisták: Harangozó Tamásról és Molnár Gyuláról. Mint ismeretes négy jelölt vállalta a megmérettetést. A jelenlegi elnök Tóbiás József kapta a legkevesebb ajánlást, a Népszabadság információi szerint Szanyi Tibor kevésbé esélyes, így Harangozó Tamás, Molnár Gyula között dőlhet el a küzdelem.
Hiller esélyes választmányi elnöknek
A felfokozott hangulatú elnökválasztási kampány csúcspontja június 25-én lesz, ugyanis akkor tartja tisztújító kongresszusát az MSZP. A szocialisták választmányi elnökségéért Botka László, Szeged polgármestere, és Hiller István, a párt korábbi elnöke, jelenleg a parlament alelnöke indul. A pozíció azért fontos, mert a választmányi elnök a második embernek számít a pártban. A Népszabadság információi szerint Hiller István számít az esélyesebbnek, a lap arra utal, hogy a kongresszuson 355 küldött lesz, amelyek közül Botka mindösszesen 196, a korábbi pártelnök-oktatási miniszter 328 jelölést kapott.
Harc az elnöki pozícióért
Még nagyobb feszültség, sőt komoly vihar várható a szocialisták első emberének megválasztása körül. A párt elnöki pozíciójára jelöltek között igen erélyes küzdelem zajlik, olyan komoly, hogy a négy jelölt végül még a Baló Györgynél tartandó vitát sem vállalta. A Népszabadság információi szerint a legkevesebb támogató ajánlást a jelenlegi elnök, Tóbiás kapta, és “mivel Szanyinak nincs esélye a posztra”, Harangozó és Molnár közül kerülhet ki a győztes.
A DK-val is együttműködne
Molnár Gyula, mint ismeretes a DK-val is együttműködne. A jelenleg épp reaktiválódó veterán szocialista politikus korábbi interjújában arról is beszélt, hogy minden baloldali párttal megkeresné a közös hangot. Ahogy mondta:
Én azt állítom, hogy meg kell hirdetni a nyitás politikáját a politikai családunk felé. Hiszen mi egy nagy család voltunk, de 2006-ban elkezdtünk veszekedni egymással, és 2010-ben szét is váltunk. Azt szeretném, ha legalább a vasárnapi ebédekre összejönnénk újra, és elkezdenénk beszélgetni.
Azonban Molnárral kapcsolatban forrásaink megsúgták, hogy Tóbiás Józsefet, a jelenlegi elnököt tartaná meg frakcióvezetőnek, amivel kapcsolatban a következőképp fogalmaztak:
Vajon feltűnne-e a változás a választóknak ha ugyanaz a személy megy be a tévékbe?
Azonban informátorunk szerint Molnár politikai ambícióit az is gyengíti, hogy komoly ügyekben kellett bíróság előtt állni. Mint erről maga Molnár nyilatkozott:
Azért kellett a „bizonyítottság hiányában” jogi formulát használnia a harmadfokú bíróságnak, mert a másodfok – eljárási hibákat vétve – messze túllépte a saját hatáskörét, az első fok ugyancsak felmentő döntésével szemben elmarasztaló ítéletet hozott.
Nem terhelik bűnügyek
Harangozó Tamásról ismert, hogy Mesterházy embereként került be a politikába, ám az utóbbi időkben már a volt elnöktől politikailag eltávolodott, olyannyira, hogy korábbi információk szerint a volt elnök nem is támogatta volt patronáltja indulását az elnöki székbe. Ennek ellenére informátoraink szerint Harangozó továbbra is osztja a volt elnök álláspontját arról, hogy önállóan induljon a párt a 2018-as választásokon.
Harangozóról szólva egyes forrásaink kifejtették: szemben Molnár Gyulával, aki jelenleg nem országgyűlési képviselő és korábban komoly vitákat gerjesztető ügyekben, többek között a Kopaszi-gát ügyében is exponálta magát, továbbá ezzel kapcsolatban bírósági eljárásokban részt vett, Harangozó semmilyen korábbi ügyben nem volt jelen, 2010 előtt nem is volt az országos politikai színtéren meghatározó szereplő, azonban azóta országgyűlési képviselő. Harangozó mellett szól az is, hogy szakmai kompetenciái, a rendvédelmi és honvédelmi kérdésekben megkérdőjelezhetetlenek, továbbá – folytatták szocialista forrásaink –
utóbbi időben a miniszterelnöknek is többször keményen nekiment a parlamentben.
Amellyel, tették hozzá – a karcosabb ellenzékiség zászlóvivője lehetne a fiatal honatya.
Forrás: PS.hu információ/mno.hu/nol.hu
Fotó: MTI/Bruzák Noémi
Facebook
Twitter
YouTube
RSS