Pesti Srácok

Parázs vita a stúdióban a Hunyadi-sorozat kapcsán | Hardcore Hobbista (videó)

Minden idők legnagyobb szabású magyar filmes produkciója a Hunyadi-sorozat. Persze, hogy mindenkinek van róla véleménye. És persze, hogy a megítélését átszövi a politika. Lengyel Balázs főrendező volt a Hobbista vendége... és olyan jól egymásnak feszültek Timivel, hogy Jeszi nagy erőkkel igyekezett arany középút lenni.

A baloldali sajtó számára teljesen mindegy, hogy egy magyar sorozat, film, zene vagy színdarab jó és nézhető-e. Az egyetlen szempont, ami alapján egy művet értékelni lehet, az kizárólag a finanszírozó politikai hovatartozása. Ha a Fidesznek vélt vagy valós köze van a produkció finanszírozásához, az automatikusan egy hulladék lesz szerintük. Az sem érdekli őket, ha a színészek a premier másnapján meggyónják bűneiket a Telex stúdiójában, hiszen a baloldal célja egyértelmű: elhitetni a néppel, hogy Orbán RÓÓÓÓÓSZ. Ebből következik, hogy semmi sem lehet jó, amihez köze van.

PestiSracok facebook image
Ajánljuk még

Rabok legyünk vagy szabadok? - Halkó Petrával, az új könyvéről beszélgetünk a csütörtöki Polbeat-felvételen

‎Polbeat 2025 június 11.
A szabadságelvűségünk magyar? Volt-e valaha szabad a magyar nemzet, vagy mindig is a nemzetközi ideológiák társadalomátalakító kísérleteinek terepeként szolgált? A rendszerváltoztatás idején, 1989–1990-ben valóban visszaszereztük a szabadságunkat vagy csak egy illúziónak, esetleg egy átverésnek estünk áldozatul? Halkó Petra, a XXI. Század Intézet vezető elemzője Rabok legyünk vagy szabadok? című könyvében ezekre a kérdésekre keresi a választ, Stefka István és Huth Gergely pedig ezeket a témákat feszegeti majd a Polbeat következő, június 12-i, csütörtöki nyilvános felvételén, melyre ezúttal is az R56 Gasztrosörözőben kerítünk sort. Természetesen nem némi, hanem sok aktualitással fűszerezve, mert a szabadságharcosok és hazaárulók vetélkedése - sajnálatosan - örök!