Ha arról van szó, Soros György egyik legmeghatározóbb „civil” szervezete, az Amnesty International elmegy egészen a végletekig, hogy egy Magyarországot nyíltan támadó terroristát felmagasztaljon és ártatlan bárányként tüntessen fel. Ha érdekük pedig azt kívánja, a valóság erőteljes eltorzítását is bevállalja a Soros-hálózat támogatását élvező Amnesty.
Mint azt eddig is tapasztaltuk, Soros György civil szervezetei migránssimogatásban az élen járnak, főleg, ha Ahmed Hamedről, a röszkei terroristáról van szó. Újabban honlapjukon, valamint a Twitteren is érzékenyítik olvasóközönségüket, leginkább hazugságokkal. Honlapjukon utasítják Magyarországot, engedjék szabadon „Ahmed H.”-t, valamint ne magyarázzák félre a terrorizmussal kapcsolatos törvényeket. Leírják, a röszkei kődobálóra a gonosz kormány „terrorista” címkét aggatott, és tíz év letöltendő fegyházbüntetésre ítélték csupán azért, mert egy megafonnal nyugtatni akarta a feldühödött tömeget a röszkei összecsapás során.
Már ez a teória több ponton is megbukik, tekintve, hogy bár a Szegedi Törvényszék 2016 novemberében, első fokon valóban tíz év letöltendőre ítélte Ahmedet, ezt a döntést azonban a Szegedi Ítélőtábla tavaly júniusban hatályon kívül helyezte, és az elsőfokú eljárás megismétlésére kötelezte a bíróságot. Az érzékenyítés során az Amnesty azt is előadja: Ahmed 2015 augusztusában indult útnak Ciprusról, hogy segítsen idős szülein és további hat családtagján, továbbá biztonságot keressen Európában. (Mintha Cipruson nem lenne elég nagy biztonságban…) Egy hónappal később azonban több száz „menekülttel” találta szemben magát a magyar-szerb határnál.
Leírják, hirtelen összecsapások törtek ki, mert pár „menekült” át akart kelni a kerítésen, amire a magyar rendőrség válaszképp könnygázt és vízágyút vetett be, több tucat ember sérülését okozva (arról bezzeg nem tesznek említést, hány rendőr sebesült meg a tömeges áttörési kísérletnek köszönhetően). Elmondásuk alapján erre reagálva páran köveket kezdtek el dobálni a rendőrökre, Ahmedet is beleértve. Újabb felvételek (szerintük) azonban bizonyítják, főhősünk csupán megafonjával szerette volna nyugalomra inteni a határ két felén lévőket. Ezért ítélte el a magyar bíróság terrorizmusért, valamint 10 év letöltendő börtönnel sújtotta.
Hazugságpropaganda Amnesty módra
Ahmed H. maga vallotta: amikor megérkeztek az átkelő szerb oldalához, hallotta, hogy a határ zárva van, de majd kinyitják. Elmondása alapján a célja nem volt más, mint családját minél kevesebb kockázattal továbbvigye. Később a tömeg azt kérte, hogy egy angolul értő ember menjen előre. Állítása szerint kétszer beszélt a magyar rendőrökkel, tisztelettel fordult hozzájuk, arra kérte őket, nyissák ki a kaput a háború elől menekülő, békés emberek előtt, akik között gyerekek is vannak. Azt vallotta, hogy egy afgán férfi vette el tőle a hangosbeszélőt, amellyel a tömeghez szólt. Úgy fogalmazott, mérges volt a kődobálókra. A hétfői tárgyaláson előbb azt mondta, ő maga nem dobált, később azonban azt állította, a vele konfliktusba keveredő afgán férfit dobta meg, aki szidalmazta is.
Ahmed H. szerint még az is elképzelhető, hogy köveket is tört. Egy videofelvételt megtekintve korábban a férfi elismerte, hogy a kerítéstől kicsit távolabb követ tört, a tárgyaláson erre annyit mondott, elképzelhető, hogy így történt, de nem tud erre magyarázatot adni. Majd arról is beszélt, a könnygáz miatt vesztette el önuralmát, aminek hatására nem tudott tiszta fejjel gondolkodni. Köveket kapott fel, és a tömeg többi tagjához hasonlóan dobálózni kezdett.
Újabb kérdésekre azonban azt mondta, nem emlékszik a történtekre. Mi több, arról is ellentmondóan nyilatkozott, hogy értette-e a helyszínen dolgozó rendőrségi tolmács által elmondottakat.
Ultimátumot is adott a helyszínen lévő rendőröknek. A vádirat szerint Ahmed Hamed volt azok egyike, akik ultimátumot adtak a magyar hatóságoknak a határ megnyitását követelve. A tárgyaláson azt állította, legfeljebb „segítségként, figyelmeztetésképpen” mondhatta a rendőröknek, hogy a tömeg le fogja dönteni a kerítést, azt azonban határozottan tagadta, hogy a határ megnyitását követelte volna. A per szerdán és pénteken a helyszíni felvételek levetítésével folytatódik.
Az Amnesty félreinformálva olvasóit nyíltan megkérdezi: Önöknek mindez valóban terrorizmusnak tűnik? Ahmed ugyanis börtönben marad, elszakítva feleségétől és lányaitól, reménykedve abban, hogy valaha visszatérhet Ciprusra családjához. Kérik, mindenki mondja el a magyar hatóságoknak, engedjék szabadon Ahmedet, és mentsék fel a vád alól, akadályozzák meg azokat a megbélyegzéseket, amelyekkel Ahmedet migránsként vagy terroristaként tüntetik fel, és tegyenek meg mindent annak érdekében, hogy Ahmed visszatérhessen szerető családjához.
Mint arról beszámoltunk, hétfőn kezdődött el Ahmed Hamed perének újratárgyalása, ahol a vádlott újabb hazugságverzióval állt elő. Az ügyészség a 41 éves férfit a határzár – tömegzavargás résztvevőjeként elkövetett – tiltott átlépése és állami szerv kényszerítése céljából személy elleni erőszakos bűncselekmény elkövetésével megvalósított terrorcselekmény bűntettével vádolja. A vádirat szerint a tömeges bevándorlás okozta válsághelyzet kihirdetése után, 2015. szeptember 16-án több száz migráns gyülekezett a Röszke-Horgos közúti határátkelőhely szerb oldalán. A Magyarországra belépni akaró, kezdetben békés tömeg idővel agresszívvá vált, a kerítést próbálta kidönteni, majd néhányan kövekkel dobálták a magyar oldalon felsorakozott rendőröket. Az összecsapásokban több rendőr is megsérült.
Forrás: Amnesty International, channeldray.blogspot.hu, 888.hu, PS; Vezető kép: channeldraw.blogspot.hu
Facebook
Twitter
YouTube
RSS