A balliberális pártok és médiumok rengetegszer delirálnak diktatúráról, látszatdemokráciáról; amikor lehet, ezzel nyomasztják olvasóikat, és ezzel hergelik támogatóikat, hiszen jelenleg szerintük Magyarországon itt tartunk. Most ismét Budakeszi került sorra, ahol a jól becsatornázott, elnyomott baloldal minden alkalommal földhöz vágja magát és belesírja bánatát a szélbe, amikor minimális lehetőséget lát a vagdalkozásra. Ezt aztán meglepő módon felkapja az Átlátszó, a kőbaloldali Mérce, a 168 óra, a 444.hu és számos más cenzúrától szenvedő baloldali orgánum. A mostani jajgatás oka, hogy Budakeszi önkormányzati lapjának soron következő számába olyan pályázati kiírásokról is beküldték a nyomdába az információt, amelyről aznap délután döntött a képviselő-testület. Antidemokratikus és tisztességtelen, diktatórikus lépés? Mivel nem pártpolitikai döntésekről volt szó, hanem nemzeti összetartozásról szóló és helytörténeti gyűjtőpályázatról, amelynek kiírását az illetékes bizottságok már elfogadták, nem a fideszes vezetésű önkormányzat autoriter akarnokságáról van szó, hanem egy formális döntés megelőlegezéséről. Az önkormányzat közleményben ismerte el a hibát, de érthetően megdöbbent, hogy milyen sajtóvisszhangot kapott az ügy a baloldali médiában. Végül persze kiderült, hogy a nemzeti összetartozás kifejezése fáj a DK-s képviselőnek, nem egy szavazási sorrend. Tanulságos történet Budakesziről.
A budakeszi önkormányzat rögtön elismerte a hibát, hiszen valóban úgy került nyomdakész állapotba az újság, hogy megelőlegezték a formális döntéseket a képviselő-testület nevében. A képviselő-testület munkájában egyébként 7 fideszes, 3 ellenzéki és 1 független képviselő vesz részt, vélhetően ilyenkor kevésbé tetszik az istenadta nép döntése, az állandóan emlegetett demokrácia a sivalkodó ellenzéknek. Demokrácia ugyanis csak akkor van, ha ők vannak többségben. Az önkormányzat közleményt adott ki, amelyben ez áll:
Budakeszi Város Önkormányzata három pályázatot írt ki, amelyek városunk múltjáról, történelméről, és nemzetünk határok feletti összetartozásáról hivatottak méltó módon megemlékezni. A Budakeszi Hírmondó szerkesztősége – a két szakbizottság támogató döntéséből kiindulva – nyomdába küldte a három pályázati kiírást is tartalmazó lapot, mely néhány órával azelőtt el is készült, mint ahogy a Képviselő-testület a végleges döntést meghozta volna. E tényt két képviselő országos médiumokban tette szóvá. A hibáért elnézést kérünk, ugyanakkor fontos kihangsúlyozni, hogy bár a lapot a képviselők az ülés során már megtekinthették, terjesztésére csak a képviselő-testületi döntést követően került sor. Az ügyben kialakult médiavisszhang ellenére abban bízunk, hogy a szóban forgó pályázati témák valamennyi, Budakesziért és nemzetünkért felelősséget érző képviselő számára pártállástól függetlenül fontosak.
Hiába a közlemény, amelyet az újság szerkesztője eljuttatott az összes balliberális médium számára, hogy ne csak az elvileg a városért dolgozó ellenzék két képviselőjének álláspontját közöljék, akik megszellőztették a baráti médiában a történteket. Természetesen nem foglalkoztak a közleménnyel, mindkét fél álláspontjának véleményével. Így aztán a mértéktartó Mérce elvtársai leírhatták, hogy milyen parancsuralmi helyzet van Budakeszin (is), nem hiába írta ki a Facebookon Hargitai Zsuzsanna, a DK budakeszi képviselője, hogy
Legalább a demokrácia látszatát fenn kellene tartani!
Gyurcsány pártjának képviselője egyébként hihetetlen erőfeszítéseket téve kerülte a “Trianon” szót a bizottsági ülésen, eseménynek, dolognak nevezte, némi undorral a hangjában, majd végül nem támogatta a Nemzeti Összetartozás Emlékhely létrehozását. (A testületi ülésről készült videóban 2 óra 51 perc 33 másodperctől, illetve 3 óra 07 perc 57 másodperctől). Információink szerint Hargitai már az oktatási-kulturális bizottság ülésén is minden erővel küzdött a trianoni téma ellen, felvetette, hogy miért kell egyáltalán az iskolásoknak ilyen feladatot adni, és próbálta felhígítani a pályázati kiírásokat. Most azonban elmondhatja: rendesen megbosszulta a vereséget.
Forrás: Budakeszi Hírmondó; Fotó: PS
Facebook
Twitter
YouTube
RSS